بهترین انتخاب رشته

بهترین انتخاب رشته

بهترین انتخاب رشته

بهترین انتخاب رشته 750 456 ارمغان رشد

بر اساس یک مطالعه تنها 27 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه در رشته‌های مربوط به رشته‌های خود کار می‌کنند. با وجود افراد تحصیلکرده پیدا کردن یک شغل مناسب می‌تواند بسیار سخت باشد، به ویژه اگر از قبل یک ایده روشنی از آنچه می‌خواهید داشته باشید. این که آیا در حال حاضر در دانشگاه ثبت نام کرده‌اید و یا هنوز در حال برنامه ریزی برای دانشگاه هستید راهنمای زیر می‌تواند برای پاسخ به برخی از سوالات رایج در مورد بهترین انتخاب رشته به شما کمک کند. ما راهنمایی‌های تخصصی زیر را برای کمک به اعتماد به نفس و تصمیم گیری بهتر شما ارائه کرده‌ایم، امیدواریم که این راهنمایی بتواند به شما کمک کند.

گزینه های انتخاب خود را محدود کنید
دانش آموزان می‌توانند با یک ذهنیت سازنده یک رشته اصلی مانند ریاضی فیزیک، علوم تجربی، فنی و حرفه ای، علوم انسانی و… را به صورت کلی انتخاب کنند. با انجام این کار، دانش آموزان می‌توانند تا حدودی ذهن خود را متمرکز کنند. این کار باعث میشود استرس آنها کاهش پیدا کند و با تسلط بیشتری رشته خود را انتخاب کنند.

رشته‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید
سعی کنید از بین لیست موجود رشته‌هایی را انتخاب کنید که به آنها علاقه دارید و به نوعی با توانایی‌ها و علایق شما سازگار هستند و بقیه را حذف کنید. حال از بین رشته‌های باقیمانده یک تحقیق کلی انجام دهید تا اطلاعاتی درباره آنها بدست آورید. زمانی که اطلاعاتتان تکمیل شد بر اساس علایق و استعدادهای خود یکی از گزینه‌های موجود را انتخاب کنید.

یک مشاور خوب پیدا کنید
کارول میگوید: “شیوه دیگری که دانشجویان می‌توانند استرس خود را کاهش دهند، صحبت کردن با یک مشاور حرفه‌ای است که می‌تواند بر اساس دانش و اطلاعات کافی راهنمایی‌های ویژه ای ارائه دهد.” فقط در انتخاب مشاوره نهایت دقت را داشته باشید و از نیروهای متخصص و کارآمد کمک بگیرید.

بهترین انتخاب رشته

از اطرافیان خود درخواست مشاوره کنید
هیگ بی می گوید: “فراموش نکنید که با همه افراد در مورد همه امکانات صحبت کنید.” “از خانواده، دوستان، همکلاسی‌ها، استادان و مشاوران درباره رشته‌های مورد نظر خود بپرسید، مخصوصا اگر آنها در یکی از این موضوعات تخصص داشته باشند. هیگبی تأکید می ‌کند که آیا با ارزیابی‌های خود موافق هستید یا نه، داشتن این مکالمات می‌تواند به ایجاد ایده‌ها کمک کند.

در زمینه‌های مختلف تجربه کسب کنید
یکی از بهترین تجربیات یک دانش آموز می تواند یک دوره کارآموزی باشد تا تجربۀ دنیای واقعی را در حرفه‌ای فراهم کند که به آن علاقه‌مند است. سعی کنید در رشته‌های مورد علاقه خود یک دوره کارآموزی شرکت کنید تا اطلاعات لازم را بدست آورید. این کار باعث میشود تا با دید وسیع‌تری رشته خود را انتخاب کنید.

برای یادگیری در مورد رشته‌های مختلف راه‌‎های خلاقانه پیدا کنید
هیگبی پیشنهاد می‌دهد: “بهتر است دانش آموزان برای حرفه‌های خاص یا رشته‌های مورد نظر به باشگاه‌ها یا سازمان های دانشجویی بپیوندند.” اگر در اطراف شما دانشجویانی هستند که انتخاب رشته‌های مشابهی دارند، میتوانید با صحبت کردن با آنها، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و اطلاعات و دانش خود را افزایش دهید. گاهی صحبت با این افراد میتواند بهترین کمک برای شما باشد، البته باید دقت داشته باشید که نظریات آنها تخصصی باشد نه اینکه از روی احساسات باشد.

در طول فرایند انتخاب رشته احساسات خود را در نظر بگیرید
فرآیند انتخاب رشته یکی از مهمترین انتخابات در زندگی هر فردی است که تاثیر مستقیمی بر مسیر شغلی و آینده او دارد. پس سعی کنید بهترین انتخاب رشته را داشته باشید و از نیروهای متخصص و کارآمد بهره ببرید و در عین حال استعدادها و علایق خود را در نظر بگیرید.