مراکز زوج‌درمانی

مراکز زوج‌درمانی

مراکز زوج‌درمانی

مراکز زوج‌درمانی 700 466 ارمغان رشد

زوج‌درمانی روش مناسب برای بهبود روابط بین زوجین است که می‌تواند درک آن‌ها از یکدیگر را بیشتر کرده و زندگی زناشویی بهتری برای آن‌ها رقم بزند. امروزه مشکلات بین زوج‌ها بیشتر از قبل شده است و بسیاری از آن‌ها به دلایل مختلفی از هم دور شده و به نوعی دچار طلاق عاطفی شده‌اند. اما زوج‌درمانی و مراکز زوج‌درمانی به وجود آمده‌اند تا این مشکلات را حل کنند. مراکز زوج‌درمانی با این رسالت به وجود آمده‌اند که روابط بین زوج‌ها را بهتر کرده و نحوه ارتباط و حرف زدن را به آن‌ها بیاموزند تا همراه با احترام در کنار هم بتوانند مشکلات را حل کنند.

امروزه جایگاه مرکز مشاوره و زوج‌درمانی نسبت به قبل بهتر و مدرن‌تر شده و زوج‌ها به اهمیت آن پی برده‌اند. مرکز مشاوره زوج‌درمانی امروزه به یک مرکز خدماتی مهم در زندگی زناشویی تبدیل شده است که پناهگاه مشترکی برای زوج‌ها می‌باشد. مهم نیست چه سنی دارید و یا چند سال ازدواج کرده‌اید به راحتی می‌توانید به این مراکز مراجعه کرده و زندگی خود را به صورت اصولی و درست پایه‌ریزی کنید. شما می‌توانید به صورت حضوری به این مراکز مراجعه کرده و یا از مشاوره‌های زوج‌درمانی آنلاین و تلفنی استفاده کنید که امروزه بسیار رواج پیدا کرده‌اند.

زن و مردی که تصمیم به ازدواج می‌گیرند به طور حتم به بلوغ فکری و روانی رسیده‌اند و می‌توانند با همفکری و همکاری یکدیگر یک زندگی را اداره کنند. با این حال در برخی موارد مشکلاتی به وجود می‌آید و زوج‌ها نمی‌توانند به‌تنهایی آن را حل کنند و نیاز به یک متخصص حرفه‌ای دارند. امروزه مراکز مشاوره زوج‌درمانی متعددی به وجود آمده‌اند که هدف آن‌ها درمان زوجین برای زندگی بهتر و رضایت‌بخش می‌باشد. برخی از زوجین در مراجعه به این مراکز مقاومت می‌کنند و ترجیح می‌دهند به جای حل مشکل، صورت مسئله را پاک کنند؛ مثلاً فکر می‌کنند مراجعه به یک مرکز زوج‌درمانی آخرین راه‌حل است و تنها در صورت طلاق باید به آنجا مراجعه کنند. در برخی مواقع یکی از زوج‌ها تمایلی برای شرکت در جلسات زوج‌درمانی ندارد و به همین دلیل طرف مقابل باید تمام مسئولیت را به دوش بکشد. در این صورت کار مشاور بسیار سخت است و بهتر است از طریق زوج‌درمانی انفرادی اقدام کند. اما در مقابل زوج‌هایی که به محض برخورد با یک مشکل جدی و یا زمان شروع یک رابطه زناشویی به یک مرکز زوج‌درمانی مراجعه می کنند؛ می‌توانند با همکاری هم، مشکلات احتمالی را حل کرده و زمینه‌ای مناسب برای یک زندگی خوب را پی ریزی کنند.

مراکز زوج‌درمانی

در مراکز زوج‌درمانی یک درمانگر بی طرف به صحبت‌ها و مشکلات شما گوش می دهد و سعی می‌کند تا با همکاری هم به ریشه مشکلات دست پیدا کرده و آن را از بین ببرید. درمانگر به شما نشان می‌دهد که منشأ این مشکلات از کجا است و هر یک از زوج‌ها چگونه می‌توانند آن را رفع کرده و قدمی در راستای بهبود روابط و زندگی‌شان بردارند.

یک مرکز زوج‌درمانی خوب و مفید باید از یک درمانگر و مشاوره متخصص و با تجربه استفاده کند. یک متخصص یا درمانگر زوج‌درمانی باید به بهبود روابط بین زوجین کمک کند؛ همچنین در مورد حل مشکلات و تناقض‌ها دیدگاه بهتری به آن‌ها بدهد و در این زمینه مشارکت فعالی داشته و پیگیر باشد. درمانگر باید متناسب با هر زوج و رفتارهای خاص و مشکلات آن‌ها اقدام کند و برای همه زوج‌ها یک نسخه واحد نپیچد. در صورتی مرکز مشاوره می‌تواند پیشرفت کند که درمانگرهای آن سالیانه به منظور ارتقا دانش خود، مقالات به روز مطالعه کرده و بخشی از زمان خود را به بازآموزی و یادگیری روش‌های مؤثر اختصاص می دهد.

برخی افراد برای انتخاب یک مرکز مشاور خوب از تجربیات اطرافیان استفاده می‌کنند و برخی نیز از طریق اینترنت با این مراکز آشنا می‌شوند. یک مرکز مشاوره خوب علاوه بر درمانگرهای متخصص و باتجربه، باید قابل‌دسترس باشد؛ همچنین سابقه و پیشینه خوبی در این زمینه داشته باشد و از روش‌های نوین و مدرن روانشناسی و زوج‌درمانی بهره ببرد.