خیانت فقط رابطه جنسی نیست

خیانت

خیانت فقط رابطه جنسی نیست

خیانت فقط رابطه جنسی نیست 750 451 ارمغان رشد

خیانت از دید خیلی از آدم‌ها تنها برقراری رابطه جنسی است. اما شما با این تعریف و معیار تنها خودتان را فریب می‌دهید؛ خیانت انواع مختلفی دارد که هر یک از آن‌ها دارای عواقب و پیامدهای منفی است که هم خیانت کننده و هم خیانت دیده را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وقتی دو نفر تصمیم می‌گیرند وارد یک رابطه رسمی و غیررسمی شوند؛ در ابتدا در مورد معیارها و نیت خود حرف می‌زنند. اگر شما رابطه‌ای را از روی سرگرمی و خوش‌گذرانی شروع کرده‌اید؛ برقراری رابطه‌های متفرقه دیگر درزمانی که باهم هستید؛ خیانت به‌حساب نمی‌آید زیرا شما به هم هیچ تعهدی ندارید. اما وقتی دو نفر باهم ازدواج می‌کنند و یا یک رابطه غیررسمی متعهدانه را آغاز می‌کنند؛ داستان فرق دارد. در این شرایط شما نمی‌توانید رابطه جنسی یا احساسی دیگری را آغاز کنید و با این کار خیانت کرده‌اید.

تعهد در رابطه‌های جدی و زناشویی ابعاد مختلفی دارد و دو طرف باید به این تعهدات خود عمل کنند؛ بنابراین اگر شما به عنوان یک زن در رابطه زناشویی‌تان نتوانید این تعهدها را به جا بیاورید؛ همسر شما ممکن است از رابطه‌تان خسته شده و وارد رابطه دیگر شود. مثلاً تعهد حمایتی در رابطه به معنی حمایت زن و مرد از یکدیگر در شرایط سخت می‌باشد. تعهد زمانی به این معنی است که در بهترین و بدترین روزها و ساعات زندگی در کنار هم باشید. تعهد جنسی به این معنا است که نیازهای جنسی یکدیگر را رفع کنید؛ تعهد عاطفی به عشق و علاقه‌ای اشاره می‌کند که بین زن و شوهر وجود دارد. بنابراین وقتی همسرتان یا خود شما در رابطه خود این تعهدها را احساس نکنید؛ ممکن است با فرد دیگری در خارج از رابطه‌تان ملاقات کرده و این نیازها را از طریق آن رفع کنید.

بنابراین خیانت ممکن است به دلایل مختلفی در زندگی رخ دهد؛ برخی از افراد نیز ممکن است به دلیل مشکلات روحی و جسمی دست به خیانت بزنند و طرف مقابل آن‌ها مقصر نباشد. به‌هرحال این خیانت در انواع مختلفی دیده می‌شود؛ برخی کوتاه‌مدت و برخی بلندمدت است؛ برخی به رابطه احساسی محدود شده و برخی علاوه بر رابطه احساسی رابطه جنسی نیز دارند؛ برخی خیانت‌ها به صورت مجازی است و فرد از طریق گوشی همراه و شبکه‌های اجتماعی دست به خیانت می‌زند. همه این مسائل نمونه‌ای از خیانت به‌حساب می‌آید و شما صرفاً به این دلیل که رابطه جنسی ندارید؛ نمی‌توانید برچسب خیانت را از روی رابطه مخفیانه خود بردارید.

خیانت

• اگر در فضای مجازی با افرادی از جنس مخالف خود در ارتباط هستید؛ در مورد احساسات و عواطف با او حرف می‌زنید و به‌نوعی برای هم جذابیت جنسی دارید؛ در حال خیانت کردن هستید.
• اگر باهمکار خود بیرون می‌روید؛ در مناسبت‌های مختلف باهم هستید؛ برای هم کادو می‌خرید؛ برای هم جذابیت جنسی دارید و از حس و علاقه باهم حرف می‌زنید درحال خیانت جنسی هستید.
• اگر همسرتان از نظر جنسی مشکلی ندارد اما شما برای رفع نیازهای جنسی خود وارد شبکه‌های غیرمجاز می‌شوید و از این طریق نیازهای خود را رفع می‌کنید و به‌نوعی رابطه جنسی مجازی دارید؛ در حال خیانت به همسرتان هستید.
• اگر از نظر ظاهری خودتان را برای همسرتان آراسته نمی‌کنید؛ میل جنسی همسرتان را تأمین نکرده و به او ابراز محبت نمی‌کنید اما خود را برای دوستان غیر هم‌جنس آراسته می‌کنید در حال خیانت هستید.

بنابراین تنها با برقراری رابطه جنسی و فیزیکی در دنیای واقعی مرتکب خیانت نشده‌ای ، همه این فعالیت‌ها به‌نوعی خیانت به‌حساب می‌آیند.

طبق آمار بسیاری از مردان تنها برقراری رابطه فیزیکی و جنسی را خیانت می‌دانند؛ از نظر آن‌ها رابطه‌های مجازی و یا حساسی که خارج از دایره رابطه زناشویی به وجود می‌آید؛ خیانت نیست. البته این نوع برداشت از رابطه، در فرهنگ‌های مختلف متفاوت است. در کشورهای اسلامی که روابط بین زن و مرد محدودتر است و برای آن حدومرز تعیین شده؛ هر نوع رابطه‌ای خارج از رابطه زناشویی و متعهدانه نوعی خیانت به‌حساب می‌آید. البته نگاه اسلام به خیانت اندکی جنسیت گرا است؛ در اسلام و کشورهای اسلامی درصورتی‌که خیانت از طرف یک زن صورت بگیرد؛ بسیار عمل زشت و نکوهیده‌ای است؛ درصورتی‌که اگر مردی خیانت کند ممکن است به صورت عادی‌تر با آن برخورد کرده و این اتفاق را به غریزه و ذات تنوع‌طلب مرد مرتبط بدانند. این نگاه جنسیتی باید اصلاح شود و خیانت صرف نظر از زن و مرد بودن، مورد بازخواست قرار گیرد.

همان‌طور که مطالعه کردید؛ انواع مختلفی خیانت در جامعه امروزی به وجود آمده است؛ از خیانت‌های جنسی گرفته تا خیانت‌های عاطفی، مجازی، کلامی و … بنابراین خیانت تنها رابطه جنسی نیست؛ هرگونه رابطه‌ای که خارج از رابطه قانونی و متعهدانه شما صورت بگیرد و شما آن را از همسر و نامزد خود پنهان کنید نوعی خیانت به‌حساب می‌آید.