بررسی انواع خیانت در روابط زناشویی

خیانت

بررسی انواع خیانت در روابط زناشویی

بررسی انواع خیانت در روابط زناشویی 750 449 ارمغان رشد

خیانت یکی از اتفاقات ناگوار در زندگی مشترک است که امیدواریم گریبان گیر هیچ‌کس نشود؛ عواقب خیانت در زندگی مشترک بسیار زیاد است و در برخی موارد به جدایی و نابودی زندگی مشترک منجر می‌شود. برای خیانت دلایل متعددی وجود دارد، زیرا خیانت انواع مختلفی دارد که هر یک از آن‌ها به دلایلی رخ می‌دهد. بنابراین اگر همسرتان به شما خیانت کرده است؛ بهتر است با علم و آگاهی از دلایل خیانت، علت این کار همسرتان را متوجه شوید.

دانستن انواع خیانت ممکن است میزان درد و ناراحتی شما را کم نکند؛ اما می‌توانید دلیل فریب خوردن و خیانت همسرتان را متوجه شوید و راه‌هایی برای تصحیح رفتار آن در پیش بگیرید. این کار می‌تواند در تصمیم‌گیری دست به شما کمک کند؛ در آن صورت است که با قاطعیت در زندگی مشترکتان می‌مانید یا جدا می‌شوید.

خیانت احساسی
خیانت احساسی زمانی رخ می‌دهد که فرد از نظر عاطفی و احساسی نمی‌تواند از سمت همسرش ارضا شود. زوج ممکن است به ازدواج خود متعهد باشند و کارها و برنامه‌هایشان را باهم انجام دهند و به مهمانی بروند اما رابطه صمیمی و دوست‌داشتنی باهم ندارند و این احساسات آن‌ها را به سمت یک جنس مخالف و خارج از رابطه زناشویی سوق می‌دهد. در این روابط مخفیانه، فرد احساسات خود را با معشوقه پنهان خود به اشتراک می‌گذارد؛ در هنگام خوشی‌ها و غم‌ها دوست دارد با او حرف بزند و دیگر همسرش ازنظر عاطفی و احساسی او را تأمین نمی‌کند.

خیانت احساسی ناسازگار
در این نوع خیانت فرد دوست دارد به‌صورت هم‌زمان عشق، علاقه و میل جنسی خود را از طریق دو نفر تجربه کند. این فرد ممکن است عاشق و شیفته هر دو نفر باشد و هرکدام از آن‌ها را عاشقانه دوست بدارد. این روابط اگرچه احساسی است اما پیچیده است و همیشه باعث اضطراب و استرس می‌شود و به هر سه نفر آسیب می‌زند.

خیانت

خیانت جنسی
در خیانت جنسی فرد دوست دارد رابطه جنسی با افراد دیگر را تجربه کند و بعد از مدتی نسبت به یک فرد سرد می‌شود. این افراد ازنظر روحی و روانی بیمار هستند و نمی‌توانند نیازها، مخصوصاً نیازهای جنسی خود را در طولانی‌مدت با یک فرد تأمین کنند و دوست دارند بعد از مدتی تجربه‌های جدیدتری داشته باشند. این افراد تا قبل از ازدواج به مشکل برنمی‌خورند؛ اما بعد از ازدواج و در چارچوب تعهد زندگی زناشویی، دچار مشکل شده و سعی می‌کنند با پنهان‌کاری روابط خود را بیشتر کنند.

خیانت ذهنی
خیانت ذهنی یا به عبارتی کم‌محلی و بی‌توجهی یکی از خیانت‌های رایج در بین زوج‌ها است. فرد در ذهن خود به فرد دیگری می‌اندیشد و آن شخص را ایده‌آل زندگی خود می‌داند؛ بنابراین همسرش به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند جای او را بگیرد. ازآنجایی‌که فرد همیشه در حال مقایسه است در زندگی دچار مشکل خواهد شد.

خیانت فرصت جویانه
خیانت فرصت جویانه زمانی اتفاق می‌افتد که فرد در زندگی زناشویی عاشق همسر خود است و به آن متعهد می‌باشد اما با توجه به شخصیت خود درصورتی‌که فرصت مناسبی به دست آورد دست به خیانت و ایجاد رابطه در خارج از رابطه زناشویی می زند. این رفتار بیشتر در افراد با گرایش‌های جنسی، بیماران جنسی و افرادی رخ می‌دهد که به الکل و مواد مخدر معتاد هستند.

خیانت

خیانت برای تأیید
برخی افراد به همسر خود میل جنسی دارند؛ به او عشق می‌ورزند و دل‌بستگی دارند اما از اینکه در مرکز توجه نیستند رنج می‌برند. این افراد دست به خیانت می‌زند تا تأیید شوند؛ درواقع آن‌ها خیانت می‌کنند؛ نه به آن دلیل که قصد خیانت داشته باشند، بلکه نیاز به تأیید شدن و توجه دیگران دارند.

خیانت از روی اجبار
این نوع خیانت زمانی اتفاق می‌افتد که فرد نسبت به همسرش هیچ حسی ندارد و تنها از روی اجبار و تعهد در کنار او قرار گرفته است، هیچ تمایل جنسی، عشق و یا دل‌بستگی وجود ندارد و تنها یک حس تعهد، یک زن و شوهر را با هم نگه می‌دارد. این افراد خیانت را حق طبیعی خود می‌دانند؛ زیرا هیچ‌یک از نیازهایشان از طریق همسرشان تأمین نمی‌شود.

خیانت مالی
خیانت مالی زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از زوجین در مورد درآمد و نحوه خرج کردن آن به یکدیگر دروغ می‌گویند. در این مسائل زنان به دلیل به دست آوردن پشتوانه مالی و ترس از آینده در برخی موارد در پس‌انداز خود دروغ می‌گویند؛ بنابراین بهتر است رابطه را بر اساس اعتماد پیش ببرید و دچار خیانت مالی نشوید. دروغ گفتن در مورد بدهی‌ها و در مورد چیزهایی که می‌خرید؛ دروغ گفتن در مورد قرض دادن پول به دوستان و خانواده، در مورد حساب‌های بانکی که همسرمان از آن اطلاعاتی ندارد؛ همه این موارد مثال‌هایی از خیانت‌های مالی بین زوجین به‌حساب می‌آید. خیانت مالی می‌تواند به ازدواج یا رابطه صدمه‌ وارد کند.