کتاب “Some Assembly Required” درمورد فرایند بهبود و ریکاوری از اعتیاد و دردهای مزمن

کتاب “Some Assembly Required” درمورد فرایند بهبود و ریکاوری از اعتیاد و دردهای مزمن

کتاب “Some Assembly Required” درمورد فرایند بهبود و ریکاوری از اعتیاد و دردهای مزمن 1003 482 ارمغان رشد

اکثر کتاب های مربوط به اعتیاد و درد های مزمن (دردی که بیش از سه الی شش ماه به طول انجامد) دارای یک یا دو رویکرد هستند، در واقع شما در مورد مفاهیمی مانند اعتیاد ودردهای مزمن مطالبی را یاد میگیرید اما به ندرت رابطه بین این دو بررسی می شود
بیشتر این کتاب ها به دو دسته تقسیم می شوند: نوع خودیاری(کمک به خود بدون استفاده از منابع خارجی) و نوع روانشناسی و خاطرات. درواقع یا شما از طریق تجربیات شخصی خود اطلاعاتی به دست می آورید، و یا با استاده از منابع موجود در کتاب تجربیات ناخوشایند شخصی خود را درمان می کنید. آکادمی پزشکی آمریکا ، تعریف زیر را برای اعتیاد مورد تایید قرار داده است :اعتیاد یک بیماری اولیه است که عوامل ژنتیکی ، روانی اجتماعی و محیطی در ایجاد آن نقش دارند . این بیماری ازطریق عدم کنترل بر مصرف دارو ، استفاده اجباری دارو ، ادامه مصرف علیرغم ضرر دارو ، و اشتیاق فراوان به مصرف دارو به وجود می آید. اکثر مردم برای درمان اعتیاد، نزد مشاوران می روند و داستان خود را بازگو می کنند. دن مگر (Dan Mager) این کار را وارونه انجام داد: او ابتدا، یک مشاور و متخصص اجتماعی بالینی بود، اما بعدها به اعتیاد دچار شد، با استفاده از مهارت های بالینی خود بهبود پیدا کرد.
کتاب “Some Assembly Required” دن مگر: یک رویکرد متعادل برای بازیابی و بهبود از اعتیاد و دردهای مزمن است، درواقع این کتاب، خاطراتی از ذهن او و یک کتاب خودیاری از طریق احساساتش است. این کتاب درباره ی رابطه پیچیده میان اعتیاد و دردهای مزمن است. احساس سقوط دردناکی که هنگامی که این درد های مزمن به وجود می اید، که هم به عنوان یک بیماری که به درمان و دارو نیاز دارد و هم ترس از وابستگی به هیولای بزرگ اعتیاد که ممکن است در آنها به وجود بیاید. در خواندن این کتاب درک واضح و درستی میان این دو عامل نشان داده می شود، در بسیاری از افراد درمان موثر است ، و از طریق این داروها، باعث کاهش دردهای مزمن آنها می شود.( از طریق داروهای تجویزی مانند hydrocodone, oxycodone, fentanyl) که ممکن است عطش اعتیاد در آنها به وجو آورد. بیمارانی که برای درد مزمن تحت داروهای قوی قرار می گیرند ، احتمال خطر اعتیاد در آنان بالا نبوده ولی اگر در گذشته اعتیاد داشته و در حال حاضر ترک کرد ه اند ، این احتمال افزایش پیدا می کند.
هنگامی که این دردهای مزمن و سیاتیک شدید به سراغش آمدند، شرایطش را به عنوان یک مصرف کننده الکل و ماری جوانا متزلزل کرد. او در دوران نوجوانی از این مواد استفاده می کرد. در زمان بروز این دردهای مزمن او زندگی پایداری داشت. ازدواج کرده بود و فرزند داشت و از همه مهم تر حالا او رئیس یک مرکز خدمات بالینی در یک سازمان بزرگ در آریزونا بود. او به درمان اعتیاد افراد می پرداخت، بر کار مشاوران آن مرکز نظارت می کرد. او فرد باهوشی بود که حالا در سمت یک مدیر بود. اما هنگامی که نتایج MRI خود را دید متوجه مسائل خطرناک در ستون فقرات کمر خود شد او می دانست در آینده دردهای غیرقابل تحملی به سراغ او می آید، عکس العمل او چگونه بود؟؟ به نقل از خودش:” من حرف های دکتر ار به خاطردارم که گفت دوز داروهایی که به من داده است، ممکن است دو تاثیر ذهنی متفاوت در من ایجاد کند، باعث نئشگی من شود و دیگری نوعی لرزش و رعشه و ترس در من به وجود آورد- اوه عزیزم. تو باید با این چالش روبه رو شوی. آن را دنبال کنی، این ممکن است یک مشکل جدی باشد”.
به شما پیشنهاد می کنم که این کتاب را مطالع کنید تا داستان ها آن را درک کنید و روش دلگرم کننده ای که او پیدا کرد را یاد بگیرید، روشی که تا کنون ادامه دارد.
نوشته های دن مگر جذاب و شفاف است، او مانند یک معلم قلب مملو از عشق دارد که دوست دارد تمام این تجربیات و دانسته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارد. داستان اومنحصر به فرد و بسیار مربوط است. اگر شما با اعتیاد ودردهای مزمن مبارزه کرده اید، ویا پابه پای یکی از عزیزانتان که به این مشکل دچار شده است حرکت کرده اید- متوجه دلسوزی، الهام بخشی دن مگر و روش کار او خواهید شد.