بیاموزیم تا در شرایط بد چگونه اضطراب خود را کنترل کنیم

ارتباط اضطراب و آسیب های زندگی

بیاموزیم تا در شرایط بد چگونه اضطراب خود را کنترل کنیم

بیاموزیم تا در شرایط بد چگونه اضطراب خود را کنترل کنیم 700 468 ارمغان رشد

ارتباط اضطراب و آسیب های زندگی

اگر افرادی در اطراف شما هستند که مدام نگران و مضطرب هستند،ممکن است شما را نیز درگیر این مشکل کنند. جمله ی “در انتخاب روابط خود دقت کنید” برای این موضوع کاربرد دارد. این موضوع فقط درباره ی دوستان، همکاران و اعضای خانواده ی شما نیست بلکه می تواند درونی باشد. برای مثال چند بار در روز به این موضوع فکر می کنید که کارها خوب پیش نمی رود و همه چیز منفی است؟

به منظور اینکه بتوانید آرامش داشته باشید، باید مراقب صداهای بیرونی و درونی خود باشید.این به آن معناست که تا می توانید از خبرهای بد دوری کنید. رسانه های اجتماعی در یک دقیقه، به تنهایی می توانند تمام اتفاقات بدی که در سراسر جهان رخ داده اند را بازگو کنند. این انرژی ها ی منفی چه کاری با ذهن شما انجام می دهند؟ سطح اضطرابتان بالا می رود، افسردگی در ذهن شما ماندگاری می یابد، و با فکر به اینکه شما قادر به انجام هیچ کاری نیستید زندگی می کنید.

شما هیچگاه به اتفاقاتی که در روز رخ می دهد و بر شما اثر می گذارد، توجه نمی کنید. اینکه چه مطلبی می خوانید، به چه اخباری گوش می دهید، همه ی این ها باعث می شوند تا انرژی منفی در ذهن شما ماندگار شوند. شما فکر میکنید که روز خوبی داشته اید و همه ی کارها خوب پیش رفته است، اما پس از مدتی متوجه اضطرابی در درون خودتان می شوید. این افکار منفی ممکن است در ذهن شما بمانند و بدون اینکه حتی از آن ها اطلاع داشته باشید، جریان فکری شما را تحت تاثیر قرار بدهند. اتفاق خاصی نمی افتد ولی به دلیل وجود آن حس، هر لحظه منتظرید تا اتفاق بدی رخ دهد. ممکن است این حس هفته ای یکبار و یا چندین بار در روز برای شما رخ بدهد ولی برای افرادی که مشکل اضطراب دارند این حس همیشگی است.

دلایل پزشکی زیادی برای اضطراب وجود دارد ولی این مقاله در مورد مواردی که نیاز به درمان پزشکی دارد صحبت نمی کند. اگر احساس می کنید که دیگر نمی توانید روال عادی زندگی خود را در پیش بگیرید و افسردگی و اضطراب شما را فراگرفته است، باید سریعا به پزشک مراجعه کنید. این مقاله در ارتباط با افرادی است که زندگی نرمال خود را دارند، فقط می خواهند تا در فعالیت های روزمره ی خودشان تمرکز بیشتری داشته باشند.

موارد زیر به شما کمک می کنند تا خود را از افکار منفی رها کنید:

  1. دوستانتان را با دقت و عاقلانه انتخاب کنید. برخی افراد حتی در زمان ناراحتی هم شاد هستند. آن ها همیشه راهی پیدا می کنند تا شرایط بد درونی و بیرونی خود را فراموش کنند. برخی ازآن ها مشکلاتی واقعی دارند. مراقب باشید که در درون آن ها به دنبال مشکلاتشان نگردید. درسته، زندگی بالا و پایین های بسیار دارد ولی بعضی از انسان ها فقط می خواهند که که نیمه ی خالی لیوان را ببینند. سعی کنید از این افراد دور بمانید.به دنبال اشخاصی باشید که هنوز زیبایی های زندگی را می بینند، در روابطتان حد تعادل را رعایت کنید.
  2. با دقت به صداهایی که در ذهنتان وجود دارد گوش دهید. هنگامی که از خواب بیدار می شوید چه صحبت هایی با خود می کنید؟ حتی تغییر در تن صدای شما می تواند در دریافت انرژی مثبت بیشتر به شما کمک کند.زمانی که احساس ناراحتی و اضطراب دارید، با تکرار جملات زیبا می توانید به خودتان کمک کنید.
  3. بر اخبار منفی ای که به شما می رسد، نظارت داشته باشید. اگر شخصی هستید که به رسانه های اجتماعی و اخبار وابستگی دارید، دلیلش این است که شما به داستان هایی در مورد مرگ و ویرانی هستند، جذب می شوید. باید در بین خواندن خبرهای منفی و بی توجهی به آن ها یکی را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که هرگز قبل از خواب به اخبار منفی گوش ندهید زیرا ذهن می تواند در شب آسیب بیشتری ببیند.
  4. بیاموزید که شرایط را چهارچوب بندی کنید. هیچ چیزی مطلق خوب و یا بد نیست. همه ی چیزهای زندگی بالا و پایین دارند. اگر در این موضوع تردیدی دارید به خوشبخت نبودن برخی از افراد ثروتمند نگاهی بیاندازید. برای مثال پول بیشتر خوشبختی نمی آورد. حتی گاهی افراد بیمار زندگی شادتر و زیباتری دارند زیرا می دانند مدت زمان زیادی زنده نیستند. چیزی از زندگی دیگران را آرزو نکنید. داشته های خود را بررسی و چهارچوب بندی کنید و ببینید بهترین راه حل چیست. بیاموزید تا از هر اتفاقی درسی بگیرید.
  5. بر چیزی که می خواهید تمرکز کنید، نه چیزی که نمی خواهید. برخی افراد در اتفاقات منفی زندگی غرق می شوند. غیر ممکن است که ذهنتان بر چیزهایی که نمی خواهید تمرکز کند و شما چیزهایی را که می خواهید به دست آورید. این موضوع تنها مختص به شما نیست. این یک قانون قدرتمند است. پس سعی کنید بر روی موارد مثبت و آن هایی که می خواهید در زندگی تان وجود داشته باشند ، تمرکز کنید.

زندگی دشوار است. اتفاقات وحشتناکی هرروزه برای افراد رخ می دهد. راهی برایش وجود ندارد، این داستان زندگی است. البته این به آن معنا نیست که به یک زندگی منفی و پر از اضطراب رضایت دهید. می توانید با صبر و تفکر صحیح  مشکلات و اتفاقات منفی زندگی را تا حد امکان کاهش دهید.

نویسنده: بورلی فلکسینگتون Beverly Flaxington