سیزده راه آسان برای شاد بودن

شادی

سیزده راه آسان برای شاد بودن

سیزده راه آسان برای شاد بودن 700 350 ارمغان رشد

تغییرات ساده در زندگی می تواند راه رسیدن به خوشبختی را برای شما هموار کنند.

سعی کنید نسبت به روزقبل،روزمتفاوتی داشته باشید. نگذارید روزهایتان یکنواخت باشد. نه فردا و نه هفته ی بعد ، بلکه امروز روز تغییر است. خوشبختانه راه های سریع و ساده ای برای رسیدن به خوشبختی وجود دارد.

 1. به طور میانگین بین 7 تا 9 ساعت بخوابید. خواب کافی یک راه ضروری برای داشتن روزی شاد است. خواب باعث می شود تا مشکلات کلی سلامتی تان کاهش بیابد و توانایی تان را برای داشتن یک رابطه ی سالم افزایش می دهد. قبل از خواب دوش آب گرم بگیرید، گوشی تان را کنار بگذارید، اگر بی خوابی تان از بین نرفت ، ازیکی دیگر از روش ها استفاده کنید.
 2. حدودا 15 تا 30 دقیقه زودتر از هر روز بیدار شوید. اگر شب ها بین 7 تا 9 ساعت بخوابید، زود بیدار شدن برایتان آسان می شود. خودتان را تصور کنید که صبح از خواب بیدار شده اید و با عجله هر کاری می کنید تا سر وقت بیرون بروید و به کارهایتان رسیدگی کنید. 15 تا 30 دقیقه زودتر بیدار شدن از خواب ، به ذهن شما اجازه می دهد تا روزتان را با انرژی مثبت آغاز کنید. خیلی زود اثرات این تغییر را در رفتارتان مشاهده می کنید.
 3. مدیتیشن . اگر بعد از بیدار شدن، 5 تا 10 دقیقه به مدیتیشن بپردازید، در طول روز می توانید با تمرکز بیشتری به کارهایتان رسیدگی کنید. این روش به شما انرژی مثبت داده و شما را از فکر به موانع تغییرعادت، دور می کند و باعث می شود تا در لحظه زندگی کنید. همچنین مطالعات نشان می دهند که مدیتیشن باعث رفع اضطراب و استرسی که توانایی های شما را کاهش داده اند، می شود.
 4. سازماندهی . بیشتر ما خانه و دفتر کارمان را با وسایلی پر می کنیم که تصور می کنیم به آن ها نیاز داریم. جمع کردن وسایل می تواند به سلامت روانی وعاطفی شما آسیب برساند. خبرخوب اینجاست که این اثرات منفی را می توان به راحتی تغییر داد. تنها با چند دقیقه جمع آوری وسایل و تمیزکاری، می توانید روحیه ی خود را تغییر دهید. به جای اینکه وسایل را دور بریزید، می توانید آن ها را به کسانی که نیاز دارند هدیه کنید.
 5. مطلب جدیدی بیاموزید. در حالی که چالش های جدید خلاف رسیدن به خوشبختی عمل می کنند، یادگیری می تواند روحیه ی شما را ارتقا دهد وبه شما اعتماد به نفس بدهد.
 6. قدم زدن . تحقیقات نشان می دهند که 30 دقیقه پیاده روی در روز، باعث می شود تا عملکرد سیستم عصبی شما بهتر شود و عصبانیت و پرخاشگری را از شما دور می کند.اگر 30 دقیقه پیاده روی در روز برایتان دشوار است، می توانید فعالیت های کوچکی انجام دهید تا تعداد قدم هایتان افزایش یابد.
 7. رسانه های اجتماعی را کنار بگذارید. شاید استفاده از شبکه های اجتماعی بتواند در زمان هایی که ناراحتید حالتان را بهتر کند، ولی تحقیقات نشان می دهند که استفاده ی بیش از اندازه از آن ها می تواند باعث آسیب به سلامتی روانی شما شود. به جای آن می توانید کتابی بخوانید و یا به مطلب خنده داری گوش دهید. از این طریق می توانید هم سرگرم شده باشید و هم لذت ببریدو دچار آسیب هم نمی شوید.
 8. هر از گاهی مهربانی کنید. تحقیقاتی وجود دارند که نشان می دهند،بخشندگی باعث سلامتی بیشتر می شود. محبت به یک شخص یک معامله ی برد-برد است. هم به آن شخص سودی رسیده است و هم شما از اینکه در زندگی دیگران تاثیری مثبت داشته اید، احساس خوبی خواهید داشت. مهربانی مسری است.
 9. اطرافتان را با اشخاص شاد پر کنید. محققی بیان کرده است که شما میانگینی از 5 شخصی هستید که با آن ها در ارتباطید. پس افرادی شاد و پرانرژی را برای  دوستی انتخاب کنید. این تغییر کوچک می تواند دستیابی شما را به خوشبختی و خواسته هایتان آسان تر کند و درهای جدیدی را در زندگی شخصی و کاریتان بگشاید.
 10. شایعه نکنید. شرکت در یک بحث شایعه ممکن است آن لحظه حس مثبتی به شما بدهد ولی در واقع باعث استرس و ناراحتی می شود. به علاوه آخرین باری که شایعه باعث تغییر مثبتی شده چه زمانی بوده است؟ دفعه ی بعد، زمانی که سعی داشتید در مورد دوست و یا همکارتان انتقادی کنید، برای 10 ثانیه صبر کنید و جمله ی منفی تان را با یک جمله ی مثبت تعویض کنید. اگر نتوانستید، جمله ای درمورد هوا ویا تمجید از همکاران دیگر می تواند کارساز باشد. فقط سعی کنید تا از هر چیز منفی دوری کنید.
 11. با افرادی که دوستشان دارید، وقت بگذرانید. مطالعات نشان می دهند که ارتباط داشتن با خانواده و افرادی که دوستشان دارید می توانند برای سلامتی و شادی کلی شما مفید باشد. پس سعی کنید حداقل سه بار در هفته با افرادی که دوستشان دارید ملاقات داشته باشید.
 12. روزنگاری. سعی کنید روزانه حداقل 50 کلمه در مورد هر چیزی که دوست دارید بنویسید. از نتیجه ی این کار کوچک متعجب خواهید شد.به منظور به کارگیری IQ و افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت، این عادت روزانه می تواند کاربردی باشد.
 13. مراقبت از خود را تمرین کنید. هنگامی که از خود مراقبت می کنید، تجربه های بسیاری در زمینه ی کاهش استرس و اضطراب، افزایش تفکر مثبت و بهبود عملکرد سیستم ایمنی، به دست می آورید. از زمان های خالی تان برای لذت بردن از زندگی استفاده کنید و کارهایی را انجام بدهید که دوست دارید. اثرات مراقبت از خود بر روی پرورش ذهن، بدن و روح بسیار زیاد است.

میبینید که راه های بسیاری برای اینکه روزتان یکنواخت نباشد، وجود دارد. پس یکی را انتخاب کنید و اجازه دهید تا موفقیت به شما نزدیک تر شود.

نویسنده: لورا برگر و گلن تیبالدو  Laura Berger and Glen Tibaldeo