اگر سال سختی را پشت سر گذاشته‌اید…

اگر سال سختی را پشت سر گذاشته‌اید…

اگر سال سختی را پشت سر گذاشته‌اید… 270 205 ارمغان رشد

اگر سال سختی را پشت سر گذاشته‌اید…

سال خوبی را نداشته‌اید. مشکلات‌تان از توان‌تان بیشتر است و از پس‌شان بر نمی‌آیید. زندگی آن چیزی نیست که می‌خواهید باشد. احساس خوبی نسبت به آنچه در جریان است ندارید.

این احساس‌ها احساس‌های رایجی بوده و بخشی از انسان بودن، بخصوص وقتی به آنچه می‌خواهید نمی‌رسید، هستند. به افرادی که به آسانی شاد می‌شوند غبطه می‌خورم و سعی می‌کنم تا زیبایی‌های پیرامون خود را بپذیرم، ولی این کار، برای من، هیچ‌وقت مدت زیادی دوام نمی‌آورد. دائما به خودم یادآوری می‌کنم که اوضاع بهتر از آنچه فکر می‌کنم هستند و همیشه می‌توانم شرایطم را بهتر کنم.

اگر سال جدید را با ناامیدی شروع کرده‌اید، شاید زمان آن رسیده که رویکردتان نسبت به اوضاع را تغییر دهید. این به این معنا نیست که کار شما تا الآن اشتباه بوده، بلکه ممکن است که رفتارهای قبلی‌تان دیگر در زمان حال کارآیی نداشته باشند. به حوزه‌هایی از زندگی‌تان نگاه کنید که نیازمند تغییر هستند. می‌توانید زمانی را که به زندگی احساس خوبی داشتید به یاد بیاورید و از خودتان بپرسید چه اتفاقی افتاد که اوضاع تیره و تار شد؟

حوزه‌های اقتصادی و عشقی مهم‌ترین حوزه‌های هیجانی زندگی‌هایمان هستند. زمانی که یکی از این دو حوزه در شرایط موزونی قرار ندارد، رضایت از سایر بخش‌های زندگی کار بسیار دشواری است. با این حال، این تنها شما هستید که می‌توانید به خودتان اجازه بدهید تا از وجودتان لذت ببرید. گاهی باید به خودم یادآوری کنم که از شرایط خوب فعلی‌ام لذت ببرم چرا که بالاخره تمام خواهند شد. دوست ندارم به این روش فکر کنم، اما هر از گاهی مجبور هستم که خودم را متوجه خوبی‌های اطرافم کنم. شما چطور؟

همه ما دراماهای کوچک خودمان را تجربه می‌کنیم. فراموش کردن تصویر بزرگ‌تر خیلی آسان است. یک راه برای حفظ نکات مثبت زندگی در ذهن‌مان برداشتن نکات منفی از سر راه است. به عنوان مثال، پرداخت بسیاری از هزینه‌ها برای خیلی از ما استرس‌آور است. اگر که این کار برای شما هم دشوار است، سعی کنید تا حداقل حمایت روانی فرد دیگری را داشته باشید. بدون شک، زندگی همه بالا و پایین و خوب و بد دارد. با در نظر داشتن مسائل مثبت زندگی‌تان، می‌توانید برای تغییر اوضاع منفی هم گام به گام حرکت کنید.

بسیاری افراد در مبارزه‌های روزانه‌شان با استرس دوست دارند تا روزشان را با ورزش شروع کنند. خود من دوست دارم تا روزم را با نوشتن شروع کنم و بعد به بقیه کارهایم بپردازم. اتفاق هوشمندانه‌ای است اگر که بتوانید یاد بگیرید زندگی شخصی و کاری خود را به گونه‌ای سازمان‌دهی کنید که به شما زمان بیشتری برای لذت بردن از وجودتان بدهد.

اینکه فکر کنید همه مسائل را باید با هم و یک‌جا حل کنید تنها باعث تجربه بیشتر استرس خواهد شد. کارهای‌تان را در ابعاد کوچک (و متناسب با توان‌تان) انجام دهید. با این رویکرد، بار کاری‌تان آسان‌تر سازمان‌دهی شده و بعد از اتمام یک مرحله کوچک احساس بهتری خواهید داشت.

به یاد داشته باشید که حتی اگر به نظر می‌رسد امسال از همین ابتدا شما را له کرده است، این توانایی را دارید که با ناخوشایندی‌های زندگی روزمره‌تان به روشی مقابله کنید که تناسب بیشتری با شما، خواسته‌ها و توانایی‌هایتان دارد.