جهان هنوز پذیرای افرادی با اختلال دو قطبی نیست

انسان دو قطبی

جهان هنوز پذیرای افرادی با اختلال دو قطبی نیست

جهان هنوز پذیرای افرادی با اختلال دو قطبی نیست 700 404 ارمغان رشد

جهان برای افرادی با اختلال دو قطبی طراحی نشده است.
هنوز شکاف هایی در بین محصولات و خدماتی که برای کمک به افراد مبتلا به اختلال دو قطبی ارائه می شود، وجود دارد.

ما به این موضوع پی بردیم که گاهی جهان با افراد مبتلا به این اختلال و اختلالات سلامتی دیگر سر سازگاری ندارد. بیایید نگاهی به مشکلاتی بیاندازیم که اعضای گروه من دچار آن شده اند.
روبی یک مشاور بی نظیر است. مشکل او این است که نمی تواند در هنگام صحبت کردن با مراجعینش و یا در زمان شرکت در کلاس های آموزشی یادداشت برداری کند. تامارا یک هنرمند است. او برای استفاده از نرم افزارهای ویرایش عکس، دچار مشکل شده است. قبل از اینکه به این اختلال دچار شود، به صورت حرفه ای با این برنامه ها کار می کرد. مکسین با یادداشت برداری در کلاس ریاضی اش دچار مشکل شده است. او نمی تواند به صورت سریع و دقیق فرمول هایی را که پروفسور بر روی تخته می نویسد یادداشت کند.
هر کدام از این مشکلات، مشکلات گوناگونی را منعکس می کند که در بین افراد مبتلا به اختلال دو قطبی بسیار رایج است.
روبی و تامارا هردو برای درمان لیتیوم مصرف می کنند و یکی از عوارض جانبی این دارو لرزش بدن است. لرزش بدن این دو بسیار خفیف است و دیده نمی شود. اما این لرزش باعث شده است تا دستخط روبی قابل خواندن نباشد. او نمی تواند آن طور که باید از انگشتانش استفاده کند. همچنین این لرزش به تامارا نیز اجازه نمی دهد تا موس کامپیوتر را به درستی در دست بگیرد و استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری را برای او دشوار کرده است.
به علاوه روبی مبتلا به اختلال وسواس فکری-عملی نیز هست. این اختلال در بین بیماران دو قطبی بسایر رایج است. در واقع مطالعات نشان می دهند که بیشتر از 20 درصد از افرادی که به اختلال دو قطبی مبتلا هستند، از اختلال وسواس فکری- عملی نیز رنج می برند. این اختلال در روبی باعث شده است تا او تا جایی که می تواند یادداشت برداری کند. او از اینکه چیزی را جا بیاندازد می ترسد. و هرچه بیشتر سعی می کند تا اطلاعات را سریع تر بر روی کاغذ بنویسد، بیشتر ناامید می شود.
مکسین و تامارا با حافظه ی کاری شان نیز مشکل داشتند، یک مشکل دیگر که مربوط به به این اختلال می شود. تقریبا 40 تا 60 درصد افراد مبتلا به اختلال دو قطبی مشکلات شناختی را تجربه کرده اند. مشکل در حافظه ی کاری باعث می شود تا تامارا نتواند قوانین نرم افزارها را در ذهن خود نگه دارد. و زمانی که می خواهد خودش را با موس درگیر کند تا مشکلات حافظه کمتر به سراغش بیایند، مشکل لرزش دستانش شروع می شود.
تمام این مشکلاتی که در موردشان صحبت کردیم، نیاز به محصولات و خدمات بیشتری دارند، تا بتواند نیازهای افراد مبتلا به این اختلال را بهتر برطرف کند. ما به امکاناتی نیاز داریم که با وجود لرزش بدن این افراد هنوز کاربردی باشند. و نرم افزارهایی که قواعد را در طول کار کردن با آن ها مرور کند. اپلیکیشن هایی وجود دارد که می تواند به برنامه ریزی کمک کند ، ولی ما به محصولاتی نیاز داریم که بتوانند اثرات اختلال دوقطبی را بر حافظه و بدن کاهش دهند. ما باید با یکدیگر همکاری کنیم تا بتوانیم راه حل های جدیدی طراحی کنیم.
وسایل خوب زیادی وجود دارد تا بتواند فعالیت های روزمره ی افراد را با اختلالات گوناگون همانند لرزشف تسهیل کند. ولی بیشتر آن ها گران قیمت هستند. ما باید سعی کنیم تا آن ها بیشتر در دسترس قرار دهیم.
ما در حال آماده کردن نرم افزارهایی هستیم که یادداشت برداری را آسان تر کند و برنامه ای که ضبط صدا و تشخیص صدا را تسهیل کند.
همچنین ما در مورد ناامیدی و درماندگی افراد مبتلا به اختلال دو قطبی نیز صحبت کردیم. آن ها زمانی که احساس می کنند آنقدر که می خواستند و آرزو داشتند موثر واقع نشدند، به ناامیدی دچار می شوند.
لازم است که همه ی ما در مورد مشکلات افراد مبتلا به دو قطبی اطلاع داشته باشیم. این کارها باعث می شود تا افراد مبتلا به این بیماری یکدیگر را حمایت کنند و سایر مردم را نیز برای کمک راهنمایی می کند.هدف های گروهی می تواند بازدهی را افزایش داده و باعث شود تا هر شخصی به اهداف خود دست پیدا کند.

الیزابث بروندولو
Elizabeth Brondolo