اگر احساس تنهایی می کنید با یک خانم صحبت کنید

گفتگو با زنان هنگام تنهایی

اگر احساس تنهایی می کنید با یک خانم صحبت کنید

اگر احساس تنهایی می کنید با یک خانم صحبت کنید 700 396 ارمغان رشد

تحقیقات نشان می دهد که هم مردان و هم زنان بعد از صحبت با یک خانم کمتر احساس تنهایی کرده اند.

اگر شما یک انسان باشید، حداقل یک یا دوبار احساس تنهایی کرده اید. و اگر خانم باشید احتمالا در این تنهایی به سمت جنس مخالفتان کشیده می شوید. اما خانم ها باید بدانند که تحقیقات گسترده ای نشان می دهد که زمانی که صحبت از روابط معنادار، یعنی روابطی که از تنهایی می کاهد، می شود، آقایان ضعیف ترین جنس شناخته می شوند.
تحقیقات نشان می دهد که زنان در فراهم کردن روابطی که باعث کاهش تنهایی می شوند، چه برای زنان و چه برای مردان بهتر عمل می کنند.
بر طبق تحقیقی که در بین 96 دانشجو انجام شد، آن ها تمام روابطی که در طول دو هفته داشته اند را ثبت کردند. هردو گروه شرکت کنندگان بعد از صحبت با یک خانم کمتر احساس تنهایی می کردند. روانشناس کارولین کاترونا (carolyn cutrona) بیان کرده است: “میزان زمانی که برای ارتباط با یک خانم صرف شده بود برای هر دو گروه مهمترین عامل برای اندازه گیری میزان تنهایی بود. هرچه دانشجویان زمان بیشتری را برای صحبت با خانم ها گذرانده بودند، کمتر احساس تنهایی می کردند.”
آیا مردم زمانی که احساس تنهایی می کنند باید بیشتر از مردان با زنان وقت بگذرانند؟
در ادامه دلایلی را می بینید که این فرضیه را شرح می دهد.

زنان در جذب مردم برتری دارند.
همانطور که در کتاب خودم به نام “از تنهایی دست بردار” شرح دادم، اساس یک رابطه ای که تنهایی را کاهش می دهد احساسی است که از سمت افراد دیگر می گیرید. زمانی که باور داشته باشید که شخص مقابل جذب شما شده است، حداقل جذب یک جنبه از شما، فورا احساس می کنید که بیشتر دیده شده اید که این خود یک احساس پیشرو برای برقراری ارتباط است.
در حالی که مردان توانایی شناخت زنان را دارند و در نهایت این حس دیده شدن را در آن ها می بینند، دلیل خوبی وجود دارد تا باور کنید زنان سریعتر از مردان این حس را نشان می دهند. زنان اساسا در به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی شان نسبت به مردان راحت ترند. مردان بیشتر تمایل دارند تا با وجود برقراری ارتباط اجتماعی، زندگی شخصی شان خصوصی باقی بماند. این می تواند باعث ایجاد مشکل شود، زیرا در یک ارتباط اجتماعی زمانی که یک شخص یک موضوع خصوصی را بیان می کند، تمایل شخص دیگر برای افشا کردن اطلاعات خصوصی اش افزایش می یابد.
این تمایل متقابل زنان برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی و یا خود آشکارسازی، زمانی که در حال ایجاد ارتباط با یکدیگر هستند، خود به خود ایجاد می شود.
به علاوه، روابط زنان با زنان نسبت به روابط زنان با مردان بیشتر رشد می کند، زیرا مغز زنان نسبت به مردان بهتر می تواند این اطلاعات شخصی را به یاد بیاورد که در ارتباط بعدی دوباره یادآوری شود.
بر طبق تحلیل بیشتر از 1000 اسکن مغز، مغز زنان توانایی بیشتری در مهارت های اجتماعی و حافظه دارد. ترکیب این دو برای به یاد آوردن جزئیات زندگی خصوصی دیگران الزامی است. یکی از محققین دانشگاه پنسیلوانیا بیان کرده است که: “زنان در به یاد آوردن موضوعات بهتر عمل می کنند. زمانی که شما صحبت می کنید، زنان از لحاظ احساسی درگیر موضوع می شوند، آن ها بیشتر گوش می دهند.”

زنان توجه می کنند و احساسات را تایید می کنند.
برای اینکه کمتر احساس تنهایی کنید، باید احساس کنید که حداقل توسط شخصی که با آن در حال برقراری ارتباط هستید درک می شوید، ولی این تمام ماجرا نیست. شما همچنین باید احساس کنید که آن شخص به چیزی که برای او فاش کرده اید اهمیت می دهد. باید به نظر برسد که به موضوعی که برای او تعریف می کنید علاقه نشان می دهد.
به بیانی دیگر، اگر شخصی که شما او را محرم حرف هایتان قرار داده اید، به حرف هایتان اهمیتی ندهد، این ارتباط به نظر یک اشتباه به نظر می رسد. شما احساس خواهید کرد که خطر کرده اید و در برابر او آسیب پذیر شده اید. راه حل برای احساس اینکه آن فرد به صحبت هایتان اهمیت می دهد یا خیر، این است که از او تایید احساسی بگیرید که جالب است بدانید که زنان در این زمینه بهتر از مردان هستند. در حالی که جامعه فرض می کند که زنان در مقوله ی احساس بهتر از مردان عمل می کنند، اخیرا علم در حال اثبات این موضوع است.
در سال 2009 مطالعه ای توسط محققین انجام شد که در آن گروهی از بازیگران در جلوی گروهی از مردان و زنان حالت های متفاوتی از چهره ی خود را نشان می دادند. سپس از مردان و زنان خواسته شد تا به صورت بازیگران نگاه کنند. زنان در تشخیص احساسات، به ویژه احساسات مربوط به ترس و تنفر، بهتر عمل می کردند. جالب این جا بود که حتی زمانی که بازیگر زن احساسات را با چهره ی خود اجرا می کرد، شرکت کنندگان راحت تر می توانستند آن حس را تشخیص دهند. این موضوع نشان می دهد که زنان هم در تشخیص و هم در نشان دادن احساسات، از مردان بهتر عمل می کنند.
اهمیت دادن تنها تشخیص احساسات فرد نیست، بلکه توانایی واکنش به آن احساس با روشی حمایت کننده است. زنان بیشتر از مردان می توانند حامی باشند.
درحالی که مردان زمانی که دچار استرس هستند شروع به واکنش های منفی و دادن نظرات منفی می کنند، زنان مضطرب هنوز می توانند توصیه های مثبت و حمایت کنند.

نکته ی موجود در اینجا این نیست که زنان بهتر از مردان هستند؛ بطوریکه در زمینه های اجتماعی تحقیقاتی نیز وجود دارد که نشان می دهد مردان استعدادهای اجتماعی برجسته ای دارند.

نویسنده: کایرا آساتریان
Kira Asatryan