برای بهبود روحیه تان و رفع افسردگی و بدبینی کاری کنید

بدبینی

برای بهبود روحیه تان و رفع افسردگی و بدبینی کاری کنید

برای بهبود روحیه تان و رفع افسردگی و بدبینی کاری کنید 700 382 ارمغان رشد

فعالیت فیزیکی هم همانند درمان های دیگر می تواند بر افسردگی تاثیر مثبتی داشته باشد. در حقیقت با درمان دارویی تفاوت های بسیاری دارد.

در مورد درمانی برای افسردگی که روحیه یتان را بالا می برد، انرژی تان را باز می گرداند، اعتماد به نفستان را افزایش می دهد و هزینه ای ندارد، چه فکر می کنید؟
پس کفش های پیاده روی تان را بپوشید و یا در یک کلاس ورزشی ثبت نام کنید. محققین یافته اند که فعالیت های فیزیکی می تواند بر روی افسردگی های خفیف همانند درمان های دیگر مفید واقع شوند. حتی می تواند به عنوان جایگزین برای درمان های کنونی و یا به عنوان مکمل از آن ها استفاده کرد.
کارشناسان سلامت روانی یک پرونده برای ورزش به عنوان یک روش درمان برای افسردگی تشکیل دادند. در حال حاضر، شواهد اساسی نشان می دهند که فعالیت های منظم از جهات زیادی با افسردگی می جنگند :
مطالعات حیوانات نشان می دهد که ورزش می تواند انتقال دهنده های عصبی همانند نوراپینفرین را در قشر جلویی مغز و هیپوکامپ تغییر دهد، هر دو در حوزه ی احساسات و عواطف هستند. تغییرات درست همانند تغییرات حاصل از استفاده از داروهای ضد افسردگی است.
ورزش باعث تحریک عصب واگوس می شود، در نتیجه در عملکرد شبکه ی احساسی مغز و قلب بهبودی حاصل می کند. عصب واگوس به عنوان یک راه خلاصی از افسردگی بسیار حائز اهمیت است.
با فعالیت بر روی هورمون های عصبی که وظیفه ی کنترل واکنش به استرس را بر عهده دارند، ورزش توانایی بدن را برای تحمل استرس بهبود می بخشد.واکنش های نامنظم به استرس، احتمالا از یک ضربه ی روحی در گذشته ناشی می شود، که خود دلیلی است برای افسردگی.
ورزش تاثیرات شناختی نیز دارد، می تواند دیدگاه مردم را نسبت به خودشان تغییر دهد و خود شناسی را بالا ببرد .همچنین باعث کاهش تفکر منفی نیز می شود.
ورزشی که ادامه داشته باشد، از ابتلای دوباره به افسردگی جلوگیری می کند. افرادی که ورزش منظم دارند، از این بیماری در امانند.
اولین تاثیرات ورزش بر افسردگی زمانی یافت شد که یکی از پروفسورهای روان شناسی دانشگاه دوک یک برنامه ی چهارماهه ترتیب داد تا بتواند تاثیرات ورزش ایروبیک را بر افسردگی خفیف مشاهده کند.
بیماران زنان و مردان بالای 50 سال بودند و به صورت گروهی سه بار در هفته به مدت 30 دقیقه ورزش می کردند. نتایج آن ها با افرادی مبتلا به افسردگی که دارو درمانی می شدند و افرادی که هر دو درمان را می گرفتند، مقایسه شد.
بیماران در هر سه گروه تا حد زیادی نشانه های این بیماری را در خود کاهش داده بودند و این کاهش دیدنی بود. 60 تا 65 درصد. جالب تر اینجاست که ترکیب ورزش و دارو درمانی هیچ مزایای اضافی در بر نداشت.
در واقع تنها تفاوت در بین گروه ها سرعت واکنش به ورزش و درمان بود. گروهی که دارو درمانی می کردند، بعد از چند هفته رو به بهبودی رفتند. افرادی که ورزش درمانی می شدند مدت زمان بیشتری را برای رسیدن به بهبودی سپری کردند.
ولی تاثیر ورزش مدت طولانی تری باقی می ماند. شش ماه بعد از پایان درمان، تعداد کمی از بیماران دوباره به حالت افسردگی خود بازگشته بودند که 8 درصد از آن ها از بین ورزش درمانی ها بودند و 30 درصد از بین دارودرمانی ها. این نتیجه شگفت انگیز بود.
برخلاف انتظارات ، نتایج نشان داد که ورزش برای انواع افسردگی فواید زیادی دارد.
نتایج برنامه های ورزشی همانقدر که برای افراد مبتلا به افسردگی مفید است، برای سایرین نیز فواید زیادی دارد.
آندریا دان، روانشناس ورزشی می گوید : ” جمعیت زیادی از مردم وجود دارند که برای درمان های کنونی به دنبال جایگزین می گردند. بسیاری از افراد می دانند که نشانه هایی از افسردگی دارند ولی نمی خواهند که دارو مصرف کنند.”
دارو درمانی در 30 تا 35 درصد از افراد جواب نمی دهد.
اینکه ورزش چگونه بر افسردگی تاثیر می گذارد، احتمالا به تاثیراتش بر قلب و شش ها مربوط می شود. افسردگی و بیماری های قلبی از بسیاری از جهات به یکدیگر مربوطند. حتی افسردگی خفیف می تواند یک عامل جدی برای تشدید بیماری قلب و رگ ها باشد. افسردگی مرگ ناشی از بیماری های قلبی را افزایش می دهد. افراد مبتلا به افسردگی ضربان قلب پایینی دارند، که این خود نشان دهنده ی کاهش توانایی قلب برای واکنش به استرس است. ورزش، مرگ بیماران را از بیماری های قلبی کاهش می دهد.
تناسب اندام تنها یکی از مزایای ورزش است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که ورزش های قدرتی و یا ورزش های مربوط به کاهش و افزایش وزن هم می توانند برای افسردگی مفید باشند. حداقل هر دو حس اعتماد به نفس را در ما افزایش می دهند و همچنین بر روی انتقال دهنده های عصبی و عصب واگوس تاثیری مثبت دارند.
پس برای کمک به خودتان 30 دقیقه در روز پیاده روی کنید.

نویسنده: هارا استروف مارانو
Hara Estroff Marano