استفاده از تکنولوژی می تواند سلامتی شما را بهبود ببخشد

استفاده از تکنولوژی برای بهبود سلامتی

استفاده از تکنولوژی می تواند سلامتی شما را بهبود ببخشد

استفاده از تکنولوژی می تواند سلامتی شما را بهبود ببخشد 700 466 ارمغان رشد

استفاده از تکنولوژی و بهبود سلامتی

ما در دنیایی دیجیتال زندگی می کنیم. این واقعیت مزایا ومعایبی هم دارد. از یک سو ما دسترسی به اطلاعات و سرگرمی های بی نهایت را دوست داریم. و از سوی دیگر باید نگران این باشیم که زمان زیادی را به اسکرین نگاه کرده ایم. زمانی که ساعت های زیادی را در سایت ها می گذرانیم و یا مشغول تماشای چند قسمت سریال به صورت آنلاین می شویم، احساس گناه می کنیم.
استفاده از اینترنت و تلفن همراه برای برنامه های سلامتی به ما راهی را نشان می دهد تا از تکنولوژی به عنوان وسیله ای استفاده کنیم که بر سلامتی تاثیری مثبت می گذارد. پس خبر خوب : لازم نیست اینبار برای بهبود سلامتی تان، تکنولوژی را کنار بگذارید. در اینجا چهار راه وجود دارد که می توانید با کمک دستگاه های دیجیتال سلامتی تان را بهبود ببخشید :

ترک سیگار: زمانی که می خواهید سیگار را ترک کنید، تنها یک موضوع در ذهنتان می ماند: سیگار کشیدن. ولی یک چیز دیگر در تمام این مدت با شما خواهد بود: تلفن همراهتان. شما می توانید با استفاده از برخی اپلیکیشن ها هر روزه پیام های شخصی دریافت کنید که شما را در این سفر تشویق و راهنمایی می کند. این پیام ها به شما کمک می کند که یک روز بی سیگار داشته باشید و در طول روز، به مدت چند هفته برای شما پیام می فرستد تا در زمانی که هوس به سراغتان آمد بتوانید آن را کنترل کنید. مطالعاتی نشان داده است که 39 درصد از افرادی که این برنامه را انجام داده اند، بعد از چهار هفته موفق به ترک شده اند. و از همه بهتر اینکه رایگان است.

رژیم غذایی تان را بهبود می بخشد: زمانی که زندگی شلوغ می شود، داشتن یک رژیم غذایی سالم دشوار می شود. چه کسی برای فکر در مورد رژیمش زمان دارد؟ این جاست که اپلیکیشن ها می توانند کمک کنند. برنامه هایی وجود دارد که می تواند بر روی کامپیوتر و تلفن هوشمند شما دانلود شوند و به شما اجازه می دهند تا کالری غذاهایی را که می خورید اندازه گیری کنید و غذاهای مغذی تری را وارد برنامه ی غذایی خود کنید و دستورالعمل غذاهای سالم تری را یاد بگیرید. مطالعات نشان داده اند که داشتن یک لیست غذاهای سالم کاهش وزن را افزایش می دهد. اغلب اوقات ما متوجه نیستیم که چه چیزهایی را با چه اندازه ای وارد بدن خود می کنیم. برنامه هایی که این آگاهی را به ما می دهند، می توانند اولین قدم برای تغییر باشند.

خستگی چشم را کاهش می دهد: شما چه به عنوان دانش آموز و چه کارمند، خستگی چشم ناشی از نگاه کردن بیش از اندازه به صفحه ی کامپیوتر را تجربه کرده اید. این یکی از معایب استفاده از تکنولوژی است. اما ما می توانیم با استفاده از تکنولوژی اثرات اسکرین را کاهش دهیم. شما می توانید از اپلیکیشن هایی که برای استراحت چشم تعبیه شده اند، استفاده کنید. شما می توانید از تمرین هایی که برای چشم وجود دارد در هر زمان از روز که می خواهید، استفاده کنید.

می توانید به اهداف تناسب اندام خود دست پیدا کنید: اگر باشگاه گران، زمان بر و برای شما بسیار عمومی است، بهتر است یک فرصت به اپلیکیشن های تناسب اندام بدهید. مطالعه ی اخیری که بر روی اپلیکیشن ها انجام شد، نشان داد که کاربران این برنامه ها تمایل بیشتری برای ورزش کردن پیدا کرده اند. به کمک برخی از این اپلیکیشن ها، می توانید یک برنامه ی تناسب برای خود بچینید، برای رسیدن به هدفتان تمرین های مخصوص دریافت کنید و ورزش خود را شروع کنید. با این برنامه ها تلفن همراه شما به یک مربی تبدیل می شود.

بدون شک تعادل نکته ی کلیدی است. تاثیر تکنولوژی می تواند مثبت و یا منفی باشد. این به روش شما برای استفاده از تکنولوژی بستگی دارد. اگر فکر می کنید دنیای دیجیتال زمانتان برای انجام کارهای دیگری همانند وقت گذراندن با کسی که دوستش دارید، خوابیدن و از لحاظ فیزیکی فعال بودن را به خود اختصاص داده است، بهتر است تعادل را برقرار کنید. از تکنولوژی برای بهبود سلامتی تان استفاده کنید.

نویسنده: میشل ییبارا
Michele Ybarra