نگاهی به زندگی عاطفی افراد مجرد

زندگی عاطفی افراد مجرد

نگاهی به زندگی عاطفی افراد مجرد

نگاهی به زندگی عاطفی افراد مجرد 700 393 ارمغان رشد

زندگی عاطفی افراد مجرد چیزی که شما فکر می کنید، نیست.

آیا زندگی عاطفی افراد مجرد را درک می کنید؟ آیا تصور می کنید افراد مجرد بیشتر احساس افسردگی، تنهایی و ناراحتی خود را به اشتراک می گذارند، در حالی که افرادی که متاهلند از شادی و خوشبختی لذت می برند؟
من از این باورهای دروغین پرده برداشته ام. البته این موضوعی نیست که امروز می خواهم در موردش صحبت کنم. به جای آن می خواهم تمرکز موجود بر احساساتی همچون شادی، غم و تنهایی را به چالش بکشم، تمرکزی که هم فرهنگ و هم تحقیقات علمی را در بر می گیرد. زمانی که از این احساسات اشباع می شویم، از سطح گسترده تر احساسات که می تواند به زندگی مجردی بافت و ویژگی خاص ببخشد، چشم پوشی می کنیم.

زندگی عاطفی افراد مجرد: مثال هایی از ویژگی های بد
من شخصی هستم که دوست دارد مجرد زندگی کند ولی با این حال همیشه میدان مینی در اطراف من وجود دارد. تعداد بسیاری از احساسات منفی در زندگی مجردی، آن هایی هستند که توسط موارد زیر ایجاد می شوند:
می گویید متاهل نیستید وبرایتان افسوس می خورند.
باید یک لیست از اینکه چرا شما مجرد هستید، تهیه کنید.
دور ماندن از رویدادهای اجتماعی، زیرا شما مجرد هستید.
پرسیدن سوال از شما در مورد جوانب ازدواج.
انتظاری که زوج ها از شما دارند تا در زمان ازدواجشان با اشتیاق زیاد به آن ها تبریک بگویید و به آن ها هدیه دهید بدون در نظر گرفتن اینکه چه چیزی در زندگی برایتان اهمیت دارد.
سیل تیترهای رسانه ای که ادعا می کنند، افراد متاهل بهتر از شما هستند وعلم هم این موضوع را تایید می کند.
در برخی فرهنگ ها، در تمام اظهارات خود زوج ها و ازدواج را رویایی می دانند و در مورد افراد مجرد شایعه می کنند و به آن ها انگ می زنند.
تبعیض جدی درباره ی افرادی که مجرد هستند.
این ها مثال های کمی بودند، شما می توانید مثال های خودتان را نیز به آن اضافه کنید.
احساساتی که از این تجربه ها ناشی می شود در همه ی افراد یکسان نیست. شاید همیشه هم منفی نباشند. برای مثال پی بردن به اینکه بیشتر از 1000 قانون وجود دارد که از افراد متاهل محافظت می کند و برای آن ها مزایایی در نظر می گیرد و یا بهای تبعیض مالی که برای افراد مجرد در تمام طول زندگی شان بسیار زیاد است، می تواند برای برخی افراد انگیزه شود تا کاری برای این موضوع انجام دهند.
موضوعات بزرگ همانند تبعیض، ابتدا من را عصبانی می کرد ولی سپس به من انگیزه داد. همه ی مثال ها من را آزار نمی داد. من این واکنش ها و کنجکاوی ها را به حساب بی اطلاعی مردم می گذارم. امیدوارم که یک روزی همگی ما نگاهی به گذشته بیاندازیم و شرمنده شویم که در قرن 21 این طرز فکر وجود داشته است. اگرچه در این مدت آن ها زندگی افراد مجرد را پیچیده خواهند کرد.

زندگی عاطفی افراد مجرد: مثال هایی از ویژگی های خوب
البته دلگرم کننده است که تجارب احساسی مثبتی وجود دارند که می تواند به زندگی مجردی شخصیت ببخشد. این تجارب شامل احساساتی است که با موارد زیر همراه است:
1- اقدام کردن برای ساختن یک زندگی که برای شما معنای بیشتری دارد.
2- برای خودتان تصمیم می گیرید که چه چیزی بیشتر برایتان اهمیت دارد.
3- خودتان تصمیم می گیرید که چه کسی برایتان اهمیت دارد.
4- تصمیماتتان را خودتان می گیرید و هرچقدر که دلتان می خواهد نظر دیگران را در آن ها دخالت می دهید.
5- افزایش مهارت هایی که شما برای پیدا کردن راهتان در زندگی به آن ها نیاز دارید.( به جای تکیه کردن بر شخصی دیگر تا نیمی از آن ها را برای شما انجام دهد.)
تنظیم زندگی تان برای داشتن ترکیبی درست، اینکه چه زمانی برای خود وقت بگذارید و چه زمانی برای دیگران.
6- چشیدن طعم خوش تنهایی.
7- اقدام برای رشد و پیشرفت در تمام طول زندگی.

شادی کلمه ی کوچکی است برای شرح احساساتی که با این تجارب می آید.
من نمی گویم که همه ی افراد مجرد از تمام امکانات خود لذت می برند. و همچنین نمی گویم که تنها افراد مجرد هستند که می توانند از این قبیل تجارب احساسی مثبت داشته باشند. اگرچه تحقیقات نشان می دهد که افراد مجرد نسبت به افراد متاهل بیشتر می توانند از این تجارب مثبت استفاده کنند و لذت ببرند.

پیچیده است.
نکته ی پایانی این است که اهمیتی ندارد که شما به زندگی مجردی تان چه احساسی دارید، زندگی عاطفی تان می تواند پیچیده باشد. حتی زمانی که برخی ویژگی های فرهنگی خود من را شخصا به دردسر نمی اندازد ولی دیدن اینکه برخی از افراد مجرد تحت فشار این ویژگی ها هستند، مرا آزار می دهد.

نویسنده: بلا دی پائلو
Bella DePaulo