دهگانه ایی که زوجهای جوان را در یک تیم نگه می دارد

دهگانه ایی که زوجهای جوان را در یک تیم نگه می دارد

دهگانه ایی که زوجهای جوان را در یک تیم نگه می دارد 800 481 ارمغان رشد

همه زوج ها پستی و بلندی هایی را در رابطه شان تجربه می کنند. استرس می تواند از مشکلات سلامتی، اقتصاد بد و یا اتفاقات معمول روزمره زندگی نشات بگیرد. اینجا راهکارهایی را که از زندگی زناشویی 24 ساله خودم با گرگ (Greg) و تجربیات مشاوره ام با زوج ها بدست آورده ام با شما در میان می گذارم.

پذیرش را تمرین کنید.
در پی پیدا کردن جواب برای هر مشکلی باشید ولی این را بدانید که همه مشکلات راه حل های ساده و آشکار ندارند. اگر جواب ساده ای برایش وجود داشت حتما خودتان این کار را زودتر انجام می دادید! پذیرش به این معنی نیست که شما چیزی را دوست داشته و یا تایید کنید. بلکه این است که مکث کرده و ببینید که کجای کارید.

در یک تیم بمانید.
به این واقعیت واقف باشید که شرایط استرس زاست. اما نه شما و نه شریکتان ( همسرتان) هیچ کدام مقصر نیستید. یکی از کارهایی که من و گرگ انجام می دهیم این است که از جمله «ای کاش» استفاده می کنیم. برای مثال. اگر ما سرمان خیلی شلوغ باشد و نتوانیم آنطور که باید برای هم وقت بگذاریم، جملاتی مانند «ای کاش بیشتر وقت داشتم تا با تو باشم و دلم برایت تنگ شده» یا «ای کاش وضعیت برای من و تو به گونه ای دیگر بود» را می گوییم.

مشکل را به یک اتفاق نسبت دهید.
به جای اینکه به یکدیگر بپرید. به موقعیت به عنوان یک مشکل نگاه کنید. آیا تا کنون همزمان با شرکیتان آنفولانزا گرفته اید؟ وقتی این موقعیت اتفاق می افتد ایا تا بحال در پی عذر خواهی از هم بودیم؟ ما هر دو حس کردیم که نیازهای باورنکردنی داریم و هیچکس نیست تا نیاز های ما را برطرف کند. جملات ساده ای مانند «متاسفم که مریضم و نمی توانم از تو بهتر مراقبت کنم» مطمئنا تاثیر زیادی داشت تا حال ما را بهتر کند

منابع خود را جمع آوری کنید.
با توجه به شرایط، گاهی خوب است که از کمکی خارجی بهره ببرید. وقتی که گرگ و من هر دو آنفولانزا داشتیم، از برادر و خواهر هایمان خواستیم که اگر ممکن است به ما در نگهداری پسرمان کمک کنند ( پسرمان در آن زمان بسیار کوچک بود)
به چه کسی برای کمک می توانید دسترسی داشته باشید؟

با نقش قابل انعطاف خود راحت باشید.
در زمان های استرس طبیعی است که بیشتر لجوج و جدی شوید. اما این دقیقا زمانی است که خوب است در مواجهه با همه چیز منعطف باشید. از اینکه چه کسی قرار است کارهای خانه را انجام دهد تا اینکه چه کسی بار عاطفی را به دوش خواهد کشید.

در مقابل عکس العمل های یکدیگر از خود تحمل نشان دهید.
همه در مواجهه با استرس عکس العمل های یکسانی ندارند. و هیچ روشی تماما درست یا غلط نیست. برای مثال گرگ دوست دارد که در این مواقع شبکه های ورزشی را نگاه کند ولی من ترجیح می دهم که یک دل سیر گریه کنم.

اوقاتی که می توانید بخندید.
پرورش احساس شوخ طبعی می تواند یک دارایی بزرگ دیگر در یادگیری پذیرش فراز و نشیب های زندگی باشد. سعی کنید چیزی را با لحنی متفاوت بیان کنید تا جو را تغییر دهید. یکبار زمانی که من و گرگ به مدت چند روز با هم قهر بودیم بدون هیچ فکری من یک دیالوگ از سریال تلویزیونی روزین را فریاد زدم « از تو بدم می آید و از همه چیز هایی که به آنها اعتقاد داری» من تلویزیون زیاد نگاه نمی کنم و من اصلا اهل داد زدن نیستم. چه چیزی باعث شد که این کار را بکنم هیچ ایده ای ندارم. جمله ای که من به گرگ گفتم کمی مزحک بود چون ما هر دو اعتقادات یکسانی داریم و به ارزش های یکسانی پایبند هستیم. شاید چرندی این جمله کمی به موقعیت کمک کرد. ما حسابی خندیدیم و سپس توانستیم که درباره نیازهایمان به شیوه ای موثر صحبت کنیم.

یک برنامه بقا ترتیب دهید.
تصمیم بگیرید که چه چیزی باید انجام شود و چه چیزی می تواند تا زمان برگشتن اوضاع به حالت عادی به تعویق بیافتد. سعی کنید که هر دو طرف ترازو را به هر روشی که می توانید سبک تر کنید. مطمئن شوید که شما و شریکتان به اندازه کافی استراحت کرده و غذای کافی خورده باشید و توقعات خود را واقع بینانه کنید. گاهی فقط گذراندن روز می تواند برای زوج ها یک موفقیت بزرگ باشد مخصوصا وقتی شرایط استرس زایی را تجربه می کنند.

راه های کوچکی را پیدا کنید تا با یکدیگر در ارتباط بمانید.
اگر شما زمان سختی را پشت سر می گذارید و به شدت خسته اید و انرژی تا درباره رابطه تان فکر کنید حداقل راه های را پیدا کنید که با یکدیگر در ارتباط بمانید. برای مثال محبت های کوچک می تواند راه گشا باشد.

شفقت را تمرین کنید.
اگاه باشید که هم هر دوی شما در حال حاظر شما و شریکتان هر کاری که از دستتان بر می آید انجام می دهید.