راههای دفاع از خود در یک حمله تروریستی

دفاع از خود در یک حمله تروریستی

راههای دفاع از خود در یک حمله تروریستی

راههای دفاع از خود در یک حمله تروریستی 700 481 ارمغان رشد

آمادگی دیوانگی نیست.

در حمله ی بارسلونا همانطور که دعاهایمان پشت سر قربانیان و خانواده ی آن هاست، برای امنیت خانواده های خودمان نیز دعا می کنیم. تحقیقات موضوعی را تایید می کند که ما خودمان ذاتا در مورد آن اطلاع داریم: عمل تروریستی نه تنها بر آن هایی که مستقیما با این موضوع در ارتباط بودند، تاثیر دارد، بلکه بر کل جامعه اثرگذار است. در عصر شبکه های اجتماعی، ما به عنوان اجتماع جهانی تحت تاثیر قرار می گیریم.
ما باید سعی کنیم تا از پیش آماده باشیم، نه فقط اینکه در لحظه ی حادثه واکنش نشان دهیم. چیزی که امروزه در سراسر جهان رخ می دهد، ممکن است فردا در حیاط پشتی خانه ی ما اتفاق بیافتد.

متفاوت فکر می کنید: زیرا تروریسم متفاوت نگاه می کند.
درحالی که تروریسم از قدرت آتش بالا، بمب گذاران انتحاری و هدفگذاری استرتژیک بهره مند است، مشاهده می کنیم که روش جدید آن ها، استفاده از وسایل نقلیه ، با قیمت پایین و تکنولوژی کم است. استفاده از وسایل نقلیه به عنوان ماشین کشتار آمادگی و آموزش بسیار کمی نیاز دارد و برخلاف سربازان نظامی، احتیاجی نیست تا نوار قرمز بگیرند.
کنار آمدن با روش های تروریستی مستلزم افزایش سطح آگاهی و آمادگی برای ملاحظات کارآمد است. در حالی که تحقیقات بر نیاز آمادگی و انعطاف پذیری در پیامد یک عمل تروریستی تاکید می کند، آمادگی از پیش نیز اهمیت بسیاری دارد. قدم هایی دانسته، آگاهانه و کارآمدی که از پیش طراحی شده اند، می توانند از شما و افرادی که دوستشان دارید، مراقبت کند. در اینجا چند توصیه وجود دارد:

1. تلفن همراه خود را آماده کنید: شماره های ضروری را درتلفن همراهتان ذخیره کنید، زیرا ممکن است برای تماس با پلیس، آتش نشانی، اورژانس در طول حادثه به آن ها نیاز پیدا کنید. شبکه های اجتماعی تان را آماده داشته باشید تا بتوانید دوستان و خانواده یتان را از حال خود باخبر کنید. اپلیکیشن های خبرهای محلی و اطلاعات را دانلود کنید تا بتوانید آخرین اخبار را پیگیری کنید. از سالم بودن چراغ قوه ی گوشی خود مطمئن شوید تا در صورت قطعی برق بتوانید از آن استفاده کنید. شاررژ تلفن خود را همیشه همراه داشته باشید.

2. از خودتان محافظت کنید: اگر تحت حمله قرار گرفتید، از چه وسیله ای به عنوان سلاح استفاده کنید؟ در نزدیکی خود چه چیزی دارید که اگر مجبور شدید بتوانید از آن به عنوان سلاح استفاده کنید؟ به اطراف نگاه کنید و سه مورد انتخاب کنید.

3. از احساسات خود استفاده کنید: از عینک آفتابی ای استفاده نکنید که حواستان را از تمام چیزهایی که در اطرافتان وجود دارد، پرت کند. زمانی که هندزفیری می گذارید، صدای آهنگ را آنقدر بالا نبرید که نتوانید صدای ماشین ها و فریاد مردم را بشنوید.

4. از فضای خود محافظت کنید: چه در خانه و چه در هتل در ورودی را قفل کنید. حتی درب محل کارتان را قفل کنید، اگر فکر می کنید خطر شما را تهدید می کند. (تروریست هایی را به خاطر بیاورید که دفتر روزنامه ی چارلی هبدو را در فرانسه هدف قرار دادند.) درب اتومبیل هایتان را زمانی که در آن هستید، قفل کنید. بسیاری از تروریست ها برای فرار اقدام به دزدین اتوموبیل می کنند. دزدیدن اتومبیل بیشتر در مکان های خلوت و در جاهایی که شاهد کم است اتفاق می افتد.

5. از سلامتی تان مراقبت کنید: وسایل ضروری تان را همراه خود داشته باشید. اگر باید طبق برنامه ی خاصی دارو مصرف کنید، داروها را همراه خود داشته باشید. اگر می خواهید مدت زیادی را در یک مکان شلوغ، همانند کنسرت و یا ورزشگاه بگذرانید، یک بطری آب به همراه داشته باشید. شما حتی نمی خواهید به این فکر کنید که گروگان گرفته بشوید، ولی هیچ گاه نمی فهمید که چه زمانی دیر می شود. مدارس، ساختمان های اداری و فرودگاه ها بیشتر در معرض این اتفاق قرار دارند.

6. از مدارک خود محافظت کنید: کارت شناسایی، کارت های بانکی را همراه خود داشته باشید. از گواهینامه ی رانندگی و پاسپورت خود کپی بگیرید، تا زمانی که مدارک اصلی یافت نشد، مدارکی در خانه وجود داشته باشد.

7. راه فرار خود را شناسایی کنید: توجه کنید زمانی که در مکان عمومی هستید، راه های خروج ضروری کجاست. همانند مهمانداران که شما را در هواپیما راهنمایی می کنند، گاهی نزدیک ترین درب خروجی، درست در پشت سرتان قرار دارد.

8. از خانواده تان محافطت کنید: آیا مانور زلزله و آتش سوزی را در مدرسه به یاد می آورید؟ خانواده ها می توانند در مورد این موضوع نیز در خانه مانوری داشته باشند. اگر یک روز خودتان را در میان یک صحنه ی تیراندازی ببینید، چه کار می کنید؟ برخی والدین از صحبت در مورد آمادگی برای حملات تروریستی به کودکانشان می ترسند، ولی سایرین باور دارند که صحبت بهتر است.

9. از خانه تان محافظت کنید: از همه جای ساختمان و خانه ی خود باخبر باشید. همه ی مکان های موجود در ساختمان را شناسایی کنید.

10. با همسایه تان هماهنگ باشید: اگر شما متوجه چیزی نشوید، ممکن است همسایه تان متوجه باشد. همانند چشم و گوش یکدیگر باشید.

هیچ کس نمی خواهد در ترس زندگی کند. این یکی از دلایلی است که برنامه ی ریزی از قبل می تواند ترس شدید را کاهش دهد. یادگیری در مورد راه های امن روحیه ی شما راافزایش می دهد، زیرا دانش، قدرت است.
یافتن استراتژی هایی برای امنیت، می تواند حس امنیت را افزایش دهد.

نویسنده: وندی ال. پاتریک
Wendy L. Patrick