با زود خوابیدن وزن کم کنید

رابطۀ زود خوابیدن با کاهش وزن

با زود خوابیدن وزن کم کنید

با زود خوابیدن وزن کم کنید 700 367 ارمغان رشد

خواب یکی از ساده ترین و کمتر شناخته شده ترین کلیدها برای کاهش وزن است.

وقتی صحبت از کاهش وزن می شود، بیشتر مردم تغییرعادت هایی که ممکن است برای آن ها مشکل ایجاد کند را سخت می دانند. بهبود عادت های غذایی و حرکت به جای نشستن بر صندلی ممکن است دشوار باشد. آیا می دانستید میزان خواب شما می تواند مستقیما بر وزن سالم و یا اضافه وزن شما تاثیر بگذارد؟ آیا در مورد حداقل ساعت خوابی که بدنتان به آن احتیاج دارد اطلاعی دارید؟
باور کنید یا نه، در اوایل دهه ی 1900 ما انسان ها در حدود 9 ساعت در شب می خوابیدیم. امروزه میانگین خواب شب تنها 7 ساعت است. گاهی احساس می کنم که بدنم به 8 تا 9 ساعت خواب نیاز دارد، به نظر می رسد که ساعت نرمال همین است.
برطبق گفته های کارشناسان خواب، ما به 7 تا 8 ساعت خواب نیاز داریم تا بتوانیم به صورت نرمال کارهای روزمره ی خود را انجام دهیم. شب پیش تنها 6 ساعت خوابیدم، دوباره تا دیروقت بیدار ماندم و با دوستانم چت می کردم. من مثل جغد شب هستم. اگر در شب قبل خوب بخوابم، سیستم خواب من برای شب بعد بهم میریزد. ولی می دانم که با این کار سلامتی و بازدهی ام را به خطر می اندازم.
آیا می دانستید که جغد شب بودن می تواند خطر ابتلا به اختلال عاطفی فصلی را افزایش دهد؟ و اگر مبتلا به این اختلال شوید، دائما در هوس کربوهیدرات هستید که این خود می تواند به افزایش وزن زمستانی منجر شود.
پس اگر شما هم جغد شب هستید، زود خوابیدن نه تنها روحیه ی شما را در زمستان حفظ می کند بلکه از شما در مقابل افزایش وزن نیز محافظت می کند.
کاهش ساعات خواب می تواند تاثیر مستقیمی بر افزایش وزن داشته باشد. اگر در شب تنها 6 ساعت می خوابید، 25 درصد نسبت به شخصی که 8 ساعت در شب می خوابد، به ابتلا به بیماری چاقی نزدیکترید. می خواهید کدام شخص باشید؟
وقتی شما کمتر از 6 ساعت می خوابید، بدنتان هورمون اشتها به نام گرلین آزاد می کند که اشتهای شما را تحریک می کند و باعث می شود تا هوستان برای چربی و کربوهیدرات افزایش یابد. این یک کابوس است.
زمانی که به اندازه ی کافی بخوابید، بدن هورمون سیری به نام لپتین ترشح می کند که به صورت طبیعی جلوی اشتها را می گیرد. تصور کنید چقدر برای شما آسان تر می شود که غذای سالم تری را انتخاب کنید، تنها اگر خواب کافی داشته باشید.
برنامه ی کاهش وزن مناسب، باید با خواب کافی شروع شود. خواب کافی وزن شما را آسان تر از چیزی که فکر می کنید کاهش می دهد، زیرا به صورت فیزیولوژیکی باعث می شود تا انتخاب بهتری در رژیم غذایی تان داشته باشید و کمتر بخورید.
کاهش وزن آسان نیست. نمی گویم که از این حقیقت چشمپوشی کنید ولی تردیدی نیست که خواب مناسب در جهات مختلف به شما کمک می کند.
پس دیگر به خواندن ادامه ندهید و به رختخواب بروید.

نویسنده: سوزان بیالی
Susan Biali