آیا از شلوغی خسته می شوید؟

خستگی از شلوغی

آیا از شلوغی خسته می شوید؟

آیا از شلوغی خسته می شوید؟ 700 350 ارمغان رشد

اگر شلوغی شما را آزار می دهد، این مطلب را بخوانید.
ممکن است شما یک انسان دلسوز باشید.

زمانی که بزرگتر شدم، بعد از یک روز طولانی در مدرسه و یک اتوبوس شلوغ در راه بازگشت، تنها می خواستم به خانه برسم و در فضای آرام و ساکت اتاقم کتابی بخوانم. بعد مادرم من را صدا می کرد و می گفت : بیا برویم خرید. رفتن به یک فروشگاه شلوغ آخرین کاری بود که دوست داشتم انجام بدهم. نمی توانستم توضیحش دهم. کلمه ای برایش وجود نداشت. ولی حال می دانم که یک انسان دلسوز هستم.
دکتر جودیس اورلوف، یکی از اعضای کلینیک روانکاوی در یو سی ال ای به چالش ها و نقاط قوت شخصیت دلسوز پی برده است. او در کتابش به نام راهنمای نجات دهنده ی افراد دلسوز به توضیح اینکه دلسوزی چیست و در شرایط خسته کننده چه می توان کرد، پرداخته است.
اگر برخی از این موارد برایتان آشنا هستند، پس شما هم می توانید یک فرد دلسوز باشید:

در شلوغی احساس خستگی می کنید و به تنهایی احتیاج دارید تا سرحال شوید؟
به صدا، بوها و حرف زدن زیاد حساسید؟
در احساسات و استرس دیگران قاطی می شوید؟
برای بازیابی خودتان به تنهایی نیاز دارید؟
با عصبانیت، درگیری و رفتارهای منفی دیگران احساس خشم شدید می کنید؟
ترس باعث می شود تا در روابط صمیمی نشوید؟
یک نفر و یا یک گروه کوچک را به یک مهمانی بزرگ ترجیح می دهید؟
صلح و آرامش را در طبیعت جست و جو می کنید؟
ترجیح می دهید در دیدارها با اتومبیل خود بروید تا زودتر از جمع جدا شوید؟
همانطور که تحقیقات نشان می دهند، احساسات مسری هستند. افراد دلسوز به انرژی احساسات دیگران حساس هستند، زیرا با دیگران هماهنگی زیادی دارند، به راحتی در شلوغی خسته می شوند، در روابطی که وابستگی به همراه دارد، احساس راحتی نمی کنند، خودشان را صرف حل کردن مشکلات و مراقبت از دیگران می کنند. البته دلسوزی نعمتی است که فهم بیشتر و بینش وسیع تر می خواهد. برخی از بهترین درمانگران، پزشکان، پرستاران، پروفسورها، نویسنده ها، طراحان، موسیقی دانان، هنرمندان و رهبران در برخی زمینه ها دلسوز بوده اند.
اورلوف نشان داده است که دلسوزی چگونه در زندگی آن ها تعادل ایجاد کرده است، تا بتوانید از آن ها مطلع شوید و آن ها را به کار بگیرید. راه حل های او شامل :
برنامه ریزی پیشرفته – از فعالیت های خسته کننده پرهیز کنید.
تشخیص دهید که چه زمانی از لحاظ احساسی بار سنگینی بر دوشتان است.
روش های موثر سازگاری را در خود پرورش دهید. همانند آرام شدن، دوری کردن از شلوغی و جنجال و محافظت از خود در برابر انرژی های منفی.
تعادل و تمرکز خودتان را با یک رژیم غذایی سالم، خواب،ورزش و مدیتیشن حفظ کنید.
قدرت های حسی و آگاهی های روانی را در خود پرورش دهید.

افتخار کردن به نعمت ها و این پر احساس بودنشان نه تنها باعث ایجاد حس دلسوزی در خودشان می شود، بلکه بر دیگران نیز تاثیر می گذارد. اورلوف می گوید: “افراد دلسوز دریچه حیات بخشی را به روی انسانیت می گشایند تا با آگاهی حسی بیشتر و مرکزیت قلب در زندگی شان رشد کنند. چیزی که در دنیای امروز بیش از پیش به آن احتیاج داریم.”

نویسنده: دایان درهر Diane Dreher