دلیل اصلی طلاق: وقتی که ما نمی شویم

طلاق

دلیل اصلی طلاق: وقتی که ما نمی شویم

دلیل اصلی طلاق: وقتی که ما نمی شویم 700 393 ارمغان رشد

دلیل اصلی به سرانجام نرسیدن ازدواج ها که هیچ کس تا به حال در موردش صحبت نکرده است.

از هر شخصی که می خواهید بپرسید که دلیل موفق نبودن یک ازدواج چیست. احتمالا آن ها به شما می گویند که دعوای بیش از اندازه، نارضایتی از رابطه ی جنسی، مشکلات مالی، ناباروری و مشکلات قانونی.
ولی من معتقدم که همه ی این افراد اشتباه می کنند.
بعد از 40 سال مشاوره ی ازدواج، باور دارم مشکل ازدواج بین دو زوج به موضوعی به اسم “مشکل در ما شدن” بر می گردد. شما ازدواج کرده اید ولی آیا تا به حال به ما شدن فکر کرده اید؟ یا دو انسانید که فقط در کنار هم زندگی می کنید و از ما شدن اطلاعی ندارید؟
موضوع امروز این است : “زوج ها باید با یکدیگر یکی شوند.” من این موضوع را انتخاب کردم زیرا معتقدم این نشانه ی یک ازدواج سالم است. دو شخص کاملا متفاوت و جدا ازهم به یکدیگر می پیوندند تا زندگی ای را تشکیل دهند که بسیار بزرگتر از زندگی شخصی سابقشان است.
من پرونده ی دو مراجعینم را بررسی کردم. مایلو مردی است که بیشتر تمایل دارد تا وقتش را در خانه بگذراند و در مورد طبیعت مطالعه کند. تارا زنی برونگرا است، دوست دارد تا کارهایی جدیدی انجام دهد. بیرون از خانه برود و با اشخاص جدیدی آشنا شود. تارا همیشه بر سر این موضوع با مایلو به مشکل بر می خورد زیرا او هیچ گاه کاری انجام نمی دهد. و مایلو نیز از بحث ها و دعواهای تارا خسته و عصبانی است.
بله، آن ها می توانند توافق کنند ولی فکر می کنم این موضوع برای زوجین نارضایتی به همراه دارد. من راه حل هایی را ترجیح می دهم که هر دو زوج برای انجامش هیجان زده شوند. راه حلی که من بسیار دوست دارم ” تشکیل یک ما ” است. تشکیل یک ما راه حل جدیدی برای زوج هاست، راهی که هیچگاه تا به حال انجامش نداده اند و شامل عناصریست که هردوی آن ها را جذب خواهد کرد.
تشکیل یک ما کار خلاقانه و جدیدی است که با گفتگو در مورد کارهای ممکنی که هر دو نفر دوست دارند به عنوان دو زوج آن ها را انجام دهند، شروع می شود. درست و غلطی در این گفتگو وجود ندارد و هیچ کدام از طرفین به دلیل عقیده ی اشتباهش سرزنش نمی شود. فقط صحبت در مورد آن و یافتن ایده هایی که می تواند یک ما تشکیل دهد. می بینید که از ابتدا موفقیت به همراه دارد.
در اینجا در مورد مایلو و تارا صحبت می کنیم. پروسه ی شما متفاوت است. آن ها موافقت کردند تا راه حل تشکیل یک ما را امتحان کنند. تقریبا یک ماه برای این کار زمان گذاشتند.
در این مدت، ایده های زیادی را با یکدیگر در میان گذاشتند، در زمان انجام متوجه می شدند که برخی از آن ها گران و برخی ناموفق هستند. در نهایت چند ایده ی خوب، همانند سفرهای هفتگی یافتند. ایده ای که در آن هم مایلو می توانست به خواسته اش برسد و هم تارا.
ولی آن که من بیشتر از سایرین دوست داشتم کدام بود؟ مطمئنا نمی توانید حدس بزنید.
آن ها تصمیم گرفتند تا زنبور عسل پرورش دهند. چقدر خلاقانه ! این ایده بی نقص بود. مایلو دوست داشت در مورد انواع زنبورهای عسل بداند و برای آن ها جایی بسازد و تارا نیز می توانست مغازه ی کوچکی راه بیاندازد و عسل بفروشد و با مردم جدیدی ملاقات کند و دوست های جدید پیدا کند. هردو علاقه داشتند تا به مکان های گوناگونی سفر کنند و کندوهای مختلفی را ببینند و بشناسند.
شما حتما نباید پرورش زنبور راه بیاندازید، بلکه می توانید کار های دیگری را امتحان کنید. یک ورزش را انتخاب کنید، یک خیریه تاسیس کنید، با یکدیگر کلاس بروید و گاهی برای سفر برنامه ریزی کنید. من در اینترنت جستجو کردم و تنها در پنج دقیقه بیش از 200 کاری را که زوج ها می توانند به همراه هم انجام دهند را یافتم.
پس ما شدن را در اولویت ازدواجتان قرار دهید.

نویسنده: نیل جی لوندر Neil J Lavender