مواردی که یک رابطه زناشویی را مسموم می کند

شکست در رابطه زناشویی

مواردی که یک رابطه زناشویی را مسموم می کند

مواردی که یک رابطه زناشویی را مسموم می کند 700 466 ارمغان رشد

چگونه صمیمیت رابطه زناشویی را حفظ کنیم و گرفتار دامهای مسموم کننده نشویم؟

زوج بودن و نسبت به آن احساس تعهد داشتن می تواند باعث شادی و حال خوب شود. اگرچه این رابطه ی خوب می تواند با انجام برخی کارها خیلی راحت به یک رابطه ی مسموم تبدیل شود. در اینجا چهار مورد وجود دارد که می تواند میوه ی شیرین یک رابطه را ترش کند.

عدم وجود روابط جنسی:
گذر زمان، استرس زندگی، تقاضای فرزندان، کار زیاد و …می تواند در بین زوج ها فاصله بیاندازد. رابطه ی جذابی که با وابستگی عاطفی و جنسی شروع شده بود، می تواند به راحتی به یک ارتباط خواهر/برادری تبدیل شود. این به آن خاطر است که زمانی که زندگی دشوار می شود، مردم طوری با یکدیگر رفتار می کنند که انگار تنها یک مشکل دیگر باقی مانده است. آن ها تصور می کنند که داشتن رابطه ی عاطفی و جنسی با زوجشان زمان و انرژی زیادی نیاز دارد که آن ها آمادگی اش را ندارند. زمانی که مردم با کار، کودکان و زندگی اشباع می شوند، در روابط عاطفی شان به دنبال میانبر می گردند که این خود باعث صدمه زدن به رابطه می شود. در آن شرایط زمانی که در چشمان زوجتان نگاه می کنید، تنها کار را میبینید. آن لحظه است که از بازگو کردن احساساتتان دست می کشید و عشق را دوباره دور می کنید.
نداشتن رابطه ی جنسی با همسرتان عواقب بدی خواهد داشت. در ابتدا ممکن است بی ضرر به نظر برسد، اما پس از مدتی فاصله ی شما دو برابر خواهد شد، تا جایی که ممکن است به خیانت ختم شود. با در اولویت قرار دادن رابطه ی عاطفی تان، از این الگو در زندگی جلوگیری کنید. اظهار توجه صمیمانه نیز می تواند رابطه را مستحکم تر کند. یک شام رمانتیک در هفته، بدون فکر به کار و بچه ها، می تواند تغییر بزرگی را به وجود بیاورد.

رازها و دروغ ها:
درست زمانی که یکی از زوج ها شروع به دروغ گفتن و پنهان کاری می کند، میوه ی رابطه ترش می شود. اگر به همسرتان دروغ می گویید، تنها یک راه برای بهبود شرایط وجود دارد : اعتراف کنید. دروغ منجر به دروغ می شود، و قبل از اینکه شما متوجه شوید، زوجتان مضطرب و شکاک می شود و در مورد هر حرکت کوچک ، شما را بازجویی می کند. احتمالا واکنش شما این خواهد بود که به او بگویید که عقلش را از دست داده است و او را سرزنش کنید. این کار باعث می شود تا این احساسات منفی را در او افزایش دهید. این کار را با خود و همسرتان انجام ندهید. هر زمان که احساس کردید باید دروغ بگویید، از خود بپرسید چرا در میان گذاشتن این ماجرا با او دشوار است؟ سپس با شجاعت مسئله را برایش بازگو کنید. هرچه که هست، بازگو کردنش از دروغ و پنهان کاری بهتر است. هرچند که درمیان گذاشتن برخی مسائل دشوار خواهد بود،صادق بودن با یکدیگر باعث افزایش صمیمیت و نزدیکی می شود. به تدریج این احساس را پیدا خواهید کرد که با وجود در میان گذاشتن همه ی مسائل با همسرتان، او بی قید و شرط شما را دوست دارد.

برخورد غیر محترمانه:
تعجب آور است که چگونه برخی زوج ها برخوردی غیر محترمانه نسبت به دیگر دارند و آن را پذیرفته اند. هر بار که به زوجتان حرف غیرمحترمانه ای می زنید، مقدار زیادی انرژی منفی در هوا پخش می کنید. این باعث می شود تا مردم در مورد خودشان حس بد و تحقیرآمیزی داشته باشند و شما هم در نهایت احساس گناه خواهید کرد. بحث ها می توانند به سرعت به تخریب شخصیت و توهین به یکدیگر برسند. بحث و خشمگین شدن زمانی که شما رابطه ی نزدیکی با شخص داشته باشید طبیعی است، ولی سعی کنید تا از استاندارد رفتار انسانی خارج نشوید. توهین نکنید، ناسزا نگویید و برخورد نامحترمانه نداشته باشید.

بیش از حد به تاثیرات بیرونی اتکا کردن:
زمانی که یکی از زوجین به طور مداوم بر شخص دیگری برای رفع نیازهایش روی می آورد، استحکام آن رابطه ی عاطفی تضعیف می شود. اگر شما و یا زوجتان برای تصمیم گیری های زندگی تان دائما از شخصی غیر از همسرتان کمک بگیرید، رابطه ی عاطفی تان از بین می رود. همیشه این حس وجود دارد که شخص دیگری تمام مسائل زندگی تان را می داند و اگر اجازه دهید تا شخص سومی وارد زندگی تان شود صمیمت و نزدیکی بین شما هیچ گاه بیشتر نخواهد شد. حتی اگر شما هم چنین چیزی را نخواهید، با ورود آن شخص سوم به ازدواجتان، به تدریج فاصله ای که بین شما رشد کرده است را احساس می کنید.

نویسنده: جیل پی وبر Jill P.Weber