چهار روش برای مکالمه درونی که اعتماد به نفستان را بالا می برد

مکالمه درونی

چهار روش برای مکالمه درونی که اعتماد به نفستان را بالا می برد

چهار روش برای مکالمه درونی که اعتماد به نفستان را بالا می برد 700 394 ارمغان رشد

قدرت مکالمه های درونی که با خودتان دارید، چقدر است؟

زمانی که انسان ها در مورد خودشان احساس ضعف می کنند، سعی می کنند تا برخی عادت های بد زندگی شان را تغییردهند تا شاید این احساسات منفی از آن ها دور شود.
روزهای بیشتری به باشگاه می روند، غذاهای سالم تری می خورند، به خودشان قول می دهند تا بیشتر با دوستانشان در ارتباط باشند و یا برای سازگاری بیشتر با فرصت های مثبت زندگی، مشغول به کار می شوند. بیشتر افراد زمانی که تیرشان به هدف نمی خورد شروع به قضاوت خود می کنند. اختلالات رفتاری زمانی آغاز می شود که افراد خود را مجبور به انجام کارها و عادت های تکراری می کنند. زمانی که مردم احساس کنند که آزادی ندارند سرکش می شوند حتی اگر بر علیه خودشان باشد.
قبل از شروع یک ورزش و رژیم غذایی جدید و یا کار تمام وقت به منظور افزایش اعتماد به نفستان، سعی کنید تا با خود یک رابطه ی جدید برقرار کنید. زمانی که به خود حرف های مثبتی می گویید در واقع در حال کمک به خودتان هستید. این کار باعث می شود تا انجام عادت ها برایتان ساده تر و تحملشان آسان تر باشد.
چهار روش برای افزایش اعتماد به نفس شما وجود دارد.

صدای درونی خود را مهار کنید.
همه ی ما در درون خود صدایی داریم که در مورد هر چیزی که می بیند و یا می شنود نظر می دهد. در برخی افراد این صدا به یک منتقد تبدیل می شود که مدام به شخص در مورد باخت و نا امیدی می گوید. برای مثال : ” تو در این لباس بسیار چاق به نظر می آیی ” ، ” تو هیچ موضوع جالبی برای گفتن نداری، هیچکس دوست ندارد با تو صحبت کند “. درست در همین لحظه بایستید و دقت کنید که صدای درونتان به شما چه می گوید. هر بار که یک انتقاد شنیدید، یک جمله ی مثبت بگویید. این جمله باید در مورد خودتان باشد. حتی اگر در آن لحظه به آن ها باور نداشته باشید. این کار باعث می شود تا صدای منفی درونتان کمترو کمتر شود.

انگیزه دهنده ی درونتان را کنترل کنید.
روان شناس آلبرت باندورا باور داشتن افراد به توانایی شان برای رسیدن به موفقیت در یک کار و یا یک شرایط را خوداثربخشی نامید. خوداثربخشی به طور کامل به ثبات افراد باز می گردد. اگر باوردارید که نمی توانید یک کار را مدیریت کنید و این موضوع را بهبود ببخشید پس چرا سعی نمی کنید؟ اگر می خواهید در مورد خودتان حس بهتری داشته باشید، پس آن انگیزه دهنده ی درونی را که به شما می گوید می توانید آن کار را انجام دهید و یا شرایط را کنترل کنید را در خودتان فعال کنید. هر بار که این محرک در حال غرق شدن در ناامیدی بود به خودتان بگویید ” من توانستم ” ، ” من می توانم این را کنترل کنم “. بدون محرک درونی شما در گام اول می مانید. آیا این روش ضمانت می کند که شما هر بار به هرچیزی که می خواهید برسید؟ البته که نه، اما ذهن شما را بهبود می بخشد.

خودتان را از تحریف شناختی آزاد کنید.
اگر دچار کمبود اعتماد به نفس هستید، احتمالا درصحبت هایتان با خود تحریف شناختی وجود دارد. تحریف شناختی اصولا زمانی دیده می شود که افکاروقایع را غلط جلوه می دهند. یکی از رایج ترین تحریف ها تفکر سیاه و سفید است : زمانی که تنها به دلیل یک اتفاق بد همه چیز را منفی ببینید. تحریف دوم استدلال عاطفی است : هنگامی که به احساساتتان به عنوان یک حقیقت نگاه می کنید. برای مثال چون حس می کنید که دیگران شما را ترک کرده اند پس باید مثل یک انسانی که ترک شده است رفتار کنید.

یک صدای درونی مثبت در خودتان پرورش دهید.
همانطور که صحبت و ارتباط با خودتان را بهبود می بخشید، ضروری است که لحن صدایی را که با خودتان صحبت می کنید اصلاح کنید. به نحوی صحبت کنید که با کودکان صحبت می کنید. آرام و مهربان. یک صدای گرم اگر بارها و بارها شنیده شود، باعث می شود تا آنچه را که می گوید پذیرفته شود.

نویسنده: جیل پی وبر Jill P.Weber