دکتر روانشناس خوب در تهران

روانشناس خوب در تهران
روانشناس خوب در تهران را بایستی از کجا پیدا کنیم؟

پیدا کردن یک دکتر روانشناس خوب در تهران با توجه به ویژگی هایی که این کلانشهر دارد و تعدد زیاد مراکز ارائه دهندهٔ خدمات روانشناسی عملاْ کار مشکلی است. در این یادداشت از سایت ارمغان رشد قصد داریم ویژگی های یک روانشناس خوب را بطوریکه بتوانید در یک گفتگوی ساده آنها را تشخیص دهید عنوان کنیم.

1. یک روانشناس خوب باید شنونده خوبی باشد.
2. یک روانشناس خوب باید مهارت تجزیه و تحلیل داشته باشد: بتواند با مشاهدات خود و علم و تجربیاتی که دارد مشکل بیمار را حل کند.
3. یک روانشناس خوب باید مهارت دیداری داشته باشد: با استفاده از علم زبان بدن، حالات چهره و رفتارهای بیمار، احساسات و مشکلات او را تا حدودی حدس بزند.
4. یک روانشناس خوب باید مهارت حل مسئله داشته باشد.
5. یک روانشناس خوب باید خودآگاهی داشته باشد: یعنی قبل از اینکه به دیگران کمک کند باید از صفات و مسائل و مشکلات خود آگاهی داشته باشد.
6. یک روانشناس خوب باید علم روانشناسی آن به روز باشد و به دانش روان تحلیلی و روان تحلیل گری مسلط باشد.
7. یک روانشناس خوب باید از نظر اخلاقی پایبند اصول روانشناسی باشد: مثلا قابل اعتماد باشد و اطلاعات بیماران را در اختیار افراد دیگر قرار ندهد و یا صداقت داشته باشد.
8. یک روانشناس خوب باید دارای ثبات احساسی باشد: وقتی با مشکلات و آشفتگی های روانی بیماران مواجه می شود، تحت تاثیر قرار نگیرد.
9. یک روانشناس خوب باید مهارت ارتباطی داشته باشد. در واقع آنچه را که به صورت تئوری آموخته است را وارد عمل کند و با سخنان ساده و قابل فهم با بیمارانش حرف بزند. نوع صحبت او با یک بیمار 12 ساله با با یک بیمار 45 ساله متفاوت باشد.
10. یک روانشناس خوب باید صبر و استقامت داشته باشد: انتظار نداشته باشد که سریع به نتیجه برسد.
11. یک روانشناس خوب باید انعطاف پذیری داشته باشد: بتواند با شرایط گوناگون خود راتطبیق دهد. مثلا با بیماری مواجه می شود که از نظر عقیدتی با او فرق دارد.
12. یک روانشناس خوب باید اعتماد به نفس داشته باشد: تا این حس را در بیمار القا کند که درمان مفید است و به نتیجه خواهد رسید.

 

معرفی روانشناس خوب در تهران

با توجه به ویژگی های دوازده گانه ای که برای یک روانشناس خوب بیان کردیم قصد داریم یک مرکز مشاوره ولنجک تهران را به شما معرفی کنیم که با فراهم آوردن یک محیط کاملاْ علمی و پویا خدمات مشاوره روانشناسی را در سطح قابل قبولی ارائه می دهد.

روانشناسان ارمغان رشد

دفتر کار یکی از روانشناسان کلینیک ارمغان رشد در زعفرانیه تهران

روانشناسان ارمغان رشد در محیطی کاملا علمی و بروز و براساس آخرین متدهای روانشناسی یکی از بهترین کلینک های روانشناسی تهران را در منطقهٔ زعفرانیه برای ملاقات مراجعه کنندگان فراهم کرده اند.